بیلد 17763.55 ویندوز 10 منتشر شد + لیست تغییرات و لینک دانلود
۱۸ام مهر ۱۳۹۷ مطالب آپی

کمپانی مایکروسافت امروز وصله (پچ) جدیدی را برای بسته به‌روزرسانی اکتبر ۲۰۱۸ سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ منتشر کرد. این وصله به شماره KB4464330 (بیلد ۱۷۷۶۳٫۵۵) اکنون از طریق بخش ویندوز آپدیت قابل دسترس بوده و امکان دانلود دستی آن با استفاده از لینک‌های مستقیم وب‌سایت مایکروسافت نیز امکان‌پذیر می‌باشد.

بیلد 17763.55

کمپانی مایکروسافت بیلد ۱۸۰۹ ویندوز ۱۰ را در تاریخ دوم اکتبر ماه جاری منتشر و امکان ارتقاء به آن را در همان روز فراهم آورد، اما پس از گزارش کاربران مبنی بر حذف ناخواسته برخی از فایل‌های کتابخانه‌ای، فرآیند عرضه جهانی بسته به‌روزرسانی اکتبر ۲۰۱۸ به‌صورت موقتی از جانب مایکروسافت متوقف شد.

وصله KB4464330 ویندوز ۱۰ بیلد فعلی سیستم‌عامل را به شماره ۱۷۷۶۳٫۵۵ ارتقاء داده و مشکلی که به حذف پروفایل‌های کاربران در برخی از دستگاه‌های مورد استفاده منتهی می‌شده است را رفع کرده است. هنوز مشخص نیست که آیا باگ پاک‌سازی محتویات شخصی بدون اطلاع کاربران به‌عنوان بخشی از این وصله به شمار می‌رود یا خیر، اما بهبودهای عمومی و برخی از رفع ایرادهای امنیتی در ساختار این وصله گنجانده شده‌اند. برخی از تغییرات اعمال شده در وصله فوق از قرار زیر است:


“آدرس‌دهی مشکلی که بر طبق آن، محاسبه زمان‌بندی اشتباه ممکن است به پاک‌سازی پروفایل‌های شخصی کاربران در برخی از دستگاه‌های مشکوک به سیاست گروهی “حذف پروفایل‌های قدیمی‌تر از تعداد روزهای به خصوص” منتهی شود.”

فهرست تغییرات:

وصله امنیتی جدید منتشر شده برای بسته به‌روزرسانی اکتبر ۲۰۱۸ (بیلد ۱۸۰۹) سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ رفع ایرادهایی از جمله بخش‌های گرافیکی مایکروسافت، موتور پایگاه داده JET، شبکه‌های بیسیم ویندوز، کرنل ویندوز، موتور اسکریپت مایکروسافت، مرورگر اینترنت اکسپلورر و ادج، ویندوز مدیا پلیر، فایل‌های سیستمی و فضای ذخیره‌سازی ویندوز، لوازم جانبی ویندوز، ویندوز لینوکس و ویندوز MSXML را با خود فراهم آورده است.

امکان بررسی نسخه فعلی ویندوز ۱۰ از طریق بخش تنظیمات امکان‌پذیر می‌باشد. برای این منظور کافی است تا به صفحه تنظیمات سیستم‌عامل مراجعه و سپس شماره نسخه فعلی را مشاهده کنید. شماره ۱۸۰۹ به معنای بسته به‌روزرسانی اکتبر ۲۰۱۸ و شماره ۱۸۰۳ به معنای بسته به‌روزرسانی آوریل ۲۰۱۸ و نسخه قدیمی‌تر ویندوز می‌باشد. جهت دانلود دستی وصله KB4464330 کافی است تا به صفحه زیر مراجعه نمایید:

“دانلود وصله KB4464330 به‌صورت دستی”

منبع: WindowsLatest


مطالب پیشنهادی