پردازنده Threadripper 2990WX تا 6 گیگاهرتز اورکلاک شد
۲۴ام مرداد ۱۳۹۷ مطالب آپی

به تازگی پردازنده Threadripper 2990WX با تمامی هسته‌ها به صورت فعال، به دست یکی از اورکلاکرهای حرفه‌ای تا ۶ گیگاهرتز اورکلاک شده است. در ادامه این مطلب با آپ آی آر همراه باشید.

2990WX

مدت زیادی از عرضه نسل دوم پردازنده‌های قدرتمند Threadripper از سوی کمپانی AMD نگذشته است و شاهد بکارگیری آنها توسط اورکلاکرهای حرفه‌ای هستیم. پیشتر پردازنده ۲۹۹۰WX تا ۵٫۴ گیگاهرتز اورکلاک شد و خبر این مطلب را در آپ آی آر خواندید، اما این بار شاهد ثبت شدن رکوردی بسیار بالاتر هستیم.

ایوان کاپا، اورکلاکر اندونزی، به اخیرا پردازنده Threadripper 2990WX کمپانی AMD را به زیر سرمای بسیار زیاد نیتروژن مایع کشانده و این پردازنده را تا ۶ گیگاهرتز اورکلاک کرده است. اورکلاک این پردازنده در حالتی است که تمام ۳۲ هسته و ۶۴ ترد آن فعال هستند و طبق ولید آن، این اورکلاکینگ به صورت پایدار است. برای دستیابی به فرکانس ۵۹۵۵ مگاهرتزی این پردازنده، ایوان کاپا از مادربرد حرفه‌ای MSI MEG X399 Creation استفاده کرده است. از سوی دیگر، تامین توان مورد نیاز این پردازنده توسط یک منبع تغذیه ۱۵۰۰ واتی از کمپانی کورسیر صورت گرفته است. میزان ولتاژ کاری تنظیم شده ۱٫۴۵ ولت دیده می‌شود اما احتمال اشتباه بودن آن نیز وجود دارد.

تصاویر مرتبط:

2990WX

2990WX

منبع: WCCFTech


مطالب پیشنهادی