کمپانی AMD کارت Radeon Pro WX 8200 را برای حرفه‌ای‌ها معرفی کرد
۲۳ام مرداد ۱۳۹۷ مطالب آپی

کمپانی AMD به تازگی یک کارت جدید را مخصوص ورک‌استیشن در مدل Radeon Pro WX 8200 معرفی کرده است. در ادامه این مطلب با آپ آی آر همراه باشید.

در سال گذشته کمپانی AMD کارت حرفه‌ای را با مدل WX 9100 معرفی کرد که در کنار کارایی بسیار بالا خود در زمینه‌ محاسباتی و از این دست مصارف در بحث ورک‌استیشن، از قیمت بسیار بالایی نیز برخوردار بود. حال به تازگی، کمپانی AMD یک کارت حرفه‌ای ورک‌استیشن جدید را در مدل Radeon Pro WX 8200 معرفی کرده است که با قیمتی بسیار کمتر و کارایی در سطح WX 9100 همراه است. این کارت قرار است تا در ماه میلادی بعدی با قیمتی کمتر از هزار دلار عرضه شود. کارت Radeon Pro WX 8200 از آخرین معماری مربوط به پردازشگرهای گرافیکی کمپانی AMD، یعنی Vega، برخوردار است و این معماری از جمله قابلیت‌های FP16 سریع و HBCC برای کنترل پهنای باند نیز پشتیبانی می‌کند.

Radeon Pro WX 8200، این کارت جدید کمپانی AMD از ۸ گیگابایت حافظه ویدویی نوع HBM2 برخوردار است که با پهنای باند عریض ۲۰۴۸ بیت همراه است. در بخشی دیگر از مشخصات این محصول جدید به ۳۵۸۴ واحد پردازشی جریانی، ۶۴ واحد ROP و ۱۵۰۰ مگاهرتز فرکانس پردازشی در حالت بوست اشاره شده است.  همچنین به نوع دقیق معماری این کارت گرافیک (Vega GCN 5)، توان حرارتی ۲۳۰ واتی و فناوری ساخت ۱۴ نانومتری پردازشگر این کارت اشاره شده است.

کمپانی AMD در نظر دارد تا در ماه میلادی بعدی کارت Radeon Pro WX 8200 را با قیمت ۹۹۹ دلار عرضه کند.

منبع: AnandTech


مطالب پیشنهادی