اولین نسخه سفارشی کارت گرافیک GTX 1050 3GB از سوی کمپانی گیگابایت دیده شد
۶ام خرداد ۱۳۹۷ مطالب آپی

به تازگی کمپانی گیگابایت اولین نسخه سفارشی از کارت گرافیک GTX 1050 در نسخه ۳ گیگابایتی را معرفی کرده است. در ادامه این مطلب با آپ آی آر همراه باشید.

GTX 1050 3GB

هفته گذشته به نسخه جدید کارت گرافیک GTX 1050 اشاره داشتیم، پس از شایعات، کمپانی انویدیا با قرار دادن این کارت گرافیک در لیست محصولات خود و درج مشخصات آن، ما را از عرضه این کارت مطلع کرد. حال کمپانی گیگابایت، به عنوان یکی از شرکای کمپانی انویدیا از کارت گرافیک GTX 1050 3GB خود معرفی کرده است. این کارت گرافیک اولین نسخه سفارشی مشاهده است که در حال حاضر در قسمت محصولات وب‌سایت این کمپانی مشاهده می‌شود. با این حال، علاوه بر اطلاعاتی که کمپانی انویدیا از این نسخه از کارت گرافیک GTX 1050 داد، کمپانی گیگابایت نیز این اطلاعات را تایید می‌کند.

همانطور که مشخص است و در جعبه این محصول می‌توان دید، این کارت گرافیک دارای ۳ گیگابایت حافظه ویدیویی است.  با این حال می‌توان سه استک حافظه ۸ گیگابیتی را بر روی PCB این کارت گرافیک مشاهده کرد. همانطور که پیشتر اشاره شد، در کنار اضافه شدن یک گیگابایت حافظه ویدیویی بیشتر در مقایسه با نسخه اول این کارت، رابط حافظه ویدیی ۲۵ درصد کاهش یافته و برابر ۹۶ بیت است. در بخشی دیگر، نسخه ۳ گیگابایتی از نظر هسته‌های پردازشی کودا (CUDA) دارای برتری است. این کارت گرافیک در مقایسه با نسخه ۲ گیگابایتی که دارای ۶۴۰ واحد پرازشی CUDA است، دارای ۷۶۸ واحد پردازشی است. فرکانس پردازشی این کارت گرافیک در حالت پایه ۱۴۱۷ مگارهرتز بوده و در حالت بوست برابر با ۱۵۵۶ مگاهرتز است.

این کارت گرافیک تنها با نام کمپانی گیگابایت همراه بوده و هیچ کدام از برندهای تجاری مانند AORUS را با خود به یدک نمی‌کشد.

منبع: Guru3D


مطالب پیشنهادی