مدیریت کامل مصرف اینترنت توسط محصولات امنیتی ESET
۴ام خرداد ۱۳۹۷ مطالب آپی

نام ESET یک نام آشنا برای کاربران در خصوص نرم افزارهای امنیتی است. کمپانی ESET از سال ها پیش به تولید آنتی ویروس مشغول است و محصولات شایسته آن توانسته به خوبی اعتماد کاربران را جلب کند. یکی از کاربردهایی که در این نرم افزار همانند سایر نرم افزارهای مشابه وجود دارد، فایروال (Firewall) است. فایروال در واقع مانند یک گیت عمل میکند و انتخاب میکند کدام نرم افزار مجاز است از شبکه استفاده کند. منظور از شبکه، هم شبکه محلی است و هم اینترنت. یکی از حالات Firewall در نرم افزارهای ESET حالت Interactive mod است.با آپ آی آر همراه باشید تا بیاموزیم چگونه با این قابلیت میتوان دقیق ترین نظارت را روی مصرف اینترنتِ نرم افزارها داشت.

چنانچه این قابلیت را فعال کنید، هر نرم افزاری که بخواهد از اینترنت یا شبکه دیتا دریافت کند (به عنوان مثال نرم افزاری بخواهد خود را بروز کند) و یا دیتا ارسال کند (به عنوان مثال نرم افزاری بخواهد وضعیت لایسنس را بررسی کند) به شما اطلاع داده میشود و این ارتباط تنها در صورتی اتفاق خواهد افتاد که کاربر آن را تایید کند. این امکان حتی برای نرم افزارهای پشت صحنه و خودِ ویندوز نیز قابل استفاده است.


 

نرم افزار ESET را باز کنید. وارد Setup شوید و Advanced setup را کلیک کنید.


 


 

به قسمت NETWORK PROTECTION بروید و سپس Firewall را کلیک کنید.حال Filtering mode را روی Interactive mod قرار داده و OK را کلیک کنید.


 


 

اکنون برنامه را ببندید. حال هر برنامه ای که بخواهد از اینترنت یا شبکه استفاده کند مانند پنچره زیر یک اعلان به شما میدهد و منتظر تصمیم شما میماند.


 


 

در قسمت ۱ نوع انتقال مشخص است. در تصویر بالا انتقال از نوع خروجی است.

در قسمت ۲ نوع شبکه مشخص شده است که در مثال ذکر شده، درخواست جهت اتصال به شبکه اینترنت است.

قسمت ۳ نشان میدهد کدام نرم افزار قصد اتصال به شبکه را دارد و در قسمت ۴ نام سایت مورد درخواست آمده است که ممکن است در برخی اتصالات، IP نشان داده شود.

در پایین، ۳ گزینه نشان داده است. با انتخاب گزینه نخست، هر بار که نرم افزار قصد اتصال داشته باشد به شما اعلان داده میشود. با انتخاب گزینه دوم، انتخاب شما جهت اجازه دسترسی به اینترنت یا عدم اجازه دسترسی به اینترنت، تا زمانی که نرم افزار باز باشد اعمال خواهد شد و در نهایت اگر گزینه سوم را انتخاب کنید، نرم افزار همیشه مجاز یا غیر مجاز خواهد بود که از شبکه استفاده کند یا استفاده نکند.


 

نکته۱: پیشنهاد میشود برای نرم افزارهای متکی به اینترنت مانند مرورگرها، دانلود منیجرها و … و نرم افزارهای شبکه نظیر Shareit و … هنگام اعلان، گزینه سوم را انتخالب و Allow را کلیک کنید.

نکته۲: پیشنهاد میشود برای نرم افزارهای که نمیشناسید و یا تمایل به دریافت آپدیت آن ها را ندارید گزینه سوم را انتخاب و Deny را کلیک کنید.

نکته۳: نرم افزارهایی که برای عملکرد درست، در دستورالعمل آنها ذکر شده در فایروال قرار گیرند، باید برای آن ها گزینه سوم را انتخاب و Deny را بزنید.

نکته۴: نگران نباشید، اگر در قبال یک نرم افزار سیاست اشتباهی را اتخاذ کردید، میتوانید با مراجعه به قسمتی که در زیر آمده است، اصلاحات را انجام دهید:

Setup > Advanced setup > NETWORK PROTECTION > Firewall > ADVANCED > Rules


 


 


مطالب پیشنهادی