کمپانی ADATA دو SSD در کلاس SSDهای صنعتی را معرفی کرد
۳۱ام اردیبهشت ۱۳۹۷ مطالب آپی

ADATA دو SSD مناسب برای استفاده در کارهای صنعتی را معرفی کرد. محصول نخست IM2P33F8 بوده که از ۴ مسیر PCIe Gen3 استفاده میکند و دومین محصول IM2S3168 است که از باس SATA 6گیگابایت و پورت M.2 برای ارتباط استفاده میکند. با آپ آی آر همراه باشید.


 


 

این دو محصول همانند سایر محصولات سری IM2 با استفاده از حافظه های ۳D TCL NAND ساخته شده اند.

مدل IM2P33F8 از کنترلر PCIe 3.0 استفاده میکند و با استفاده از پروتکل NVMe 1.3 توانسته به سرعت ۲۰۵۰ مگابایت در ثانیه برای خواندن اطلاعات و ۱۶۰۰ مگابایت در ثانیه برای نوشتن اطلاعات دست پیدا کند.  این حافظه در ظرفیت های ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی در دسترس است.

از قابلیت های این حافظه میتوان به تکنولوژی HMB (Host Memory Buffer) و E2E (End-to-End) اشاره کرد. این تکنولوژی ها ریسک از دست رفتن اطلاعات را در حالت RAID به حداقل میرسانند.

اما مدل IM2S3168 با کنترلر SATA 6Gb/s ساخته شده است و به سرعت ۵۴۰ مگابایت بر ثانیه برای خواندن اطلاعات و ۵۱۰ مگابایت بر ثانیه برای نوشتن اطلاعات دست پیدا کرده است. این حافظه در ظرفیت های ۳۲، ۶۴، ۱۲۸، ۲۵۶، ۵۱۲ و یک ترابایت قابل دسترس خواهد بود. این حافظه موفقت به دریافت استاندارد کیفی ADATA A+ شده است. همچنین در این حافظه از الگوریتم های SM4، رمزنگاری AES 256-bit و تکنولوژی های TCG Opal 2.0 و End-to-End Data Protection استفاده شده است.

حافظه های IM2S3168 و IM2P33F8 طوری طراحی شده اند که قادر اند در دمای ۰ تا ۷۰ درجه سانتی گراد و در رطوبت ۰ تا ۹۵ درصد به راحتی کار کنند. همچنین این حافظه ها توانایی کار در ارتعاشات و شوک های ۲۰G x 1500G/0.5ms را دارا میباشند. ADATA برای تولید این دو محصول سنگ تمام گذاشته و این محصولات را در برابر تداخل های الکتریکی مقاوم کرده است. لازم به ذکر است این فضاهای دخیره سازی صنعتی، در دستورات TRIM نیز پشتیبانی میکنند.

منبع Guru3D


مطالب پیشنهادی