ايتنا - سیستم erp بهتر است یا bpms
۳۰ام اردیبهشت ۱۳۹۷ مطالب آپی

سیستم erp بهتر است یا bpms - راهنمایی برای بهترین انتخاب
به گزارش آپ آی آر به نقل از واحد تولید و پشتیبانی نرم افزار erp آرین سیستم، در جواب این سوال که سیستم erp بهتر است یا BPMS باید گفت با این که این دو متفاوت هستند اما تضادی بین این دو نرم افزار پر کاربرد منابع انسانی وجود ندارد، بلکه در مدیریت منابع سازمانی نقش تکمیل کننده دارند. در ادامه مطمئناً این سوال پیش اومده که آیا باید هر دو نرم افزار را با هم خریداری و استفاده کرد؟ هر دو سیستم ERP و BPMS برای حل مشکلات مدیریت فرآیندها مورد استفاده قرار می گیرند. برنامه­های کاربردی قابل دسترسی به erp به کمک اضافه کردن لایه مدیریتی و کنترلی BPMS قابل اتصال است و موجب بهبود کارایی و یکپارچگی سیستم erp می شود. با وجود اینکه نرم افزار مدیریت کسب و کار می تواند فرآیندهای شکست خورده و باطل کسب و کار را شناسایی و با آهسته کردن erp سیستم را کارآمد کند، می توان وجود نرم افزار مدیریت کسب و کار را برای بهبود عملکرد سیستم erp لازم و با اهمیت در نظر گرفت.
 
دو معیار برای انتخاب بهترین سیستم erp و BPMS
دنیای پیچیده و وسیع نرم افزارهای erp سازمان­ها را به منظور یک دید کامل در مدیریت فرآیند سازمانی بر آن داشته تا برای انتخاب نرم افزارهای مدیریت منابع سازمانی به دنبال راه­ها و اطلاعات مفید در زمینه خرید برنامه erp و bpms باشند. بنابراین در ادامه به ۲ نکته برای انتخاب و خرید سیستم erp و نرم افزار مدیریت کسب و کار اشاره خواهیم کرد.
 
سیستم erp بهتر است یا bpms - راهنمایی برای بهترین انتخاب | <a href='http://www.itna.ir' target='_blank'>آپ آی آر</a>
 

ارزیابی نیازهای کسب و کار

    اولین کاری که باید قبل از خرید و استفاده از سیستم erp و نرم افزار مدیریت کسب و کار انجام دهید تهیه فهرستی از مشکلات واحدهای مختلف سازمانی با استفاده از سیستم­های قدیمی و بدون امکان یکپارچگی اطلاعات است. در این لیست انتظاراتی که از برنامه های منابع سازمانی برای برطرف کردن سیستم­های سنتی دارید با مواردی که باعث رشد و توسعه کسب و کار شما با erp می شود تهیه کنید و با توجه به بررسی لیست انتظارات تصمیم بگیرید سیستم erp و نرم افزار مدیریت کسب و کار متناسب تهیه و استفاده کنید. نرم افزاری که حداقل ماژول­های لازم در سیستم مالی و اداری همچون مدیریت تولید، منابع انسانی و مدیریت ارتباط با مشتریان را داشته باشد، مطمئناً انتخاب خوبی می تواند باشد.

     

    شناسایی و تحلیل بازار تولید نرم افزارهای سیستم erp

      تا چندین سال پیش اگر قصد خرید erp را داشتید و به بازار تولید نرم افزارهای مالی و اداری سر می زدید، کمتر شرکت تولیدکننده نرم افزار منابع سازمانی را پیدا می کردید که جوابگوی کلیه نیازهای سازمان باشد. اما با رشد سیستم­های erp مبتنی بر ابر و افزایش تقاضا برای یکپارچگی سازمان با  erp، تولیدکنندگان سیستم­های برنامه ریزی سازمان به فکر طراحی برنامه ای متناسب با نیاز مشتریان افتادند. بنابراین با فراوانی تولید erp شما فرصت بهتر و کمی طولانی تر برای بررسی و تهیه برنامه erp متناسب با نیاز یکپارچگی کسب و کار خود دارید. امیدواریم که با ارائه این مقاله توانسته باشیم تفاوت میان سیستم erp و bpms را با زبانی ساده و کاربردی بیان و ارائه کرده باشیم تا بتوانید انتخابی درست داشته باشید. شما عزیزان میتوانید سوالات و مشکلات خود را در در قسمت نظرات کاربران با ما مکاتبه کنیم.


مطالب پیشنهادی