اصلاحیه در آپدیت آوریل 2018 ویندوز 10
۲۴ام اردیبهشت ۱۳۹۷ مطالب آپی

اصلاحیه در آپدیت آوریل 2018 ویندوز 10

 
برخی از کاربرانی که اولین آپدیت در تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۱۸ برای ویندوز ۱۰ را دریافت نموده‌اند، مشکل فریز شدن صفحه و دیگر مشکلات احتمالی مرتبط با درایور را گزارش نموده‌اند. عده دیگری نیز با همین مشکل در زمان استفاده از فایرفاکس، آفیس و کد ویژوال استودیو مواجه شده‌اند. خبرهایی نیز درباره توقف عملکرد ماوس مطرح شده است.
 
به گزارش سرویس اخبار جدید تکنولوژی از رایورز به نقل از zdnet، جس کن یکی از عوامل مایکروسافت در فروم جامعه این شرکت گفت که مایکروسافت مطلع است که «برخی از دستگاه‌ها ممکن است در زمان استفاده از برخی از اپ‌ها، همچون ‘Hey Cortana’ یا کروم، پس از نصب آپدیت آوریل ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ با مشکل هنگ یا فریز مواجه شوند.»
 
مایکروسافت بر روی رفع این مشکل کار می‌کند و در صدد است که آن را در بروزرسانی ماهانه جدید ارائه نماید، آپدیتی که قرار است مایکروسافت آن را از طریق Windows Update در اختیار تعداد بیشتری از کاربران قرار دهد.
 

وی به کاربران توصیه نمود تا در صورت فریز شدن دستگاهشان، دکمه‌های windows + Ctrl + Shift + B را همزمان فشار دهند.

 

کاربران تبلت می‌توانند به طور همزمان دکمه‌های افزایش و کاهش صدا را سه بار ظرف دو ثانیه فشار دهند. کاربران لپ‌تاپ همچنین می‌توانند درب دستگاه را باز و بسته کنند.

 

سایت آلمانی WindowsUnited نیز چند مشکل را گزارش نموده است، از جمله کار کردن میکروفون، تأخیر در واکنش‌های ماوس و کار نکردن Microsoft Edge.

 

گفتنی است اولین بروزسانی آوریل ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ اخیراً برای برخی از ۷۰۰ میلیون کاربر ویندوز ۱۰ ارائه شد. مایکروسافت برخی قابلیت‌های جدید را به این ویندوز ۱۰ جدید -یعنی ویرایش ۱۸۰۳- اضافه نموده و برخی از قابلیت‌های قدیمی را حذف نموده است.

 


مطالب پیشنهادی