پردازنده A12 اپل می‌تواند 20 درصد سریع‌تر و تا 40 درصد کارآمدتر از نسل گذشته‌ باشد
۲ام اردیبهشت ۱۳۹۷ مطالب آپی

بدون شک می‌‎توان ‌گفت که پردازنده بعدی اپل تحت نام A12 که انتظار می‌رود برای اولین بار در آیفون‌ها و آیپدهای ۲۰۱۸ این کمپانی پرآوازه مورد استفاده قرار گیرد از نسل پیشین خود قدرتمندتر و سریع‌تر است. در همین راستا به تازگی اطلاعاتی منتشر شده است که نشان می‌دهد پردازنده مورد بحث در حدود ۲۰ درصد سریع‌تر و ۴۰ درصد کارآمدتر از پیش شده که خود قابل تقدیر است. در ادامه با آپ آی آر همراه باشید.

پردازنده A12 اپل

شاید با خود بگویید که چگونه به این اعداد دست یافته‌ایم. لازم به ذکر است که طبق گفته TSMC، انتظار می‌رود تا از قلب تپنده محصولات سال ۲۰۱۸ کوپرتینویی‌ها که در حال آماده‌سازی هستند براساس فرایند تولید ۷ نانومتری نسبت به ۱۰ نانومتری A11، چنین ارتقایی را شاهد باشیم. همچنین با توجه به این پیشرفت TSMC نقل کرده است:


در مقایسه با پردازنده‌های ۱۰ نانومتری نسل گذشته، تراشه‌های ۷ نانومتری سری جدید تراکم منطقی ۱٫۶ برابری را دارا هستند که سبب بهبود ۲۰ درصدی سرعت و ۴۰ درصدی عملکرد خواهند شد.

با وجود آن که TSMC به طور کلی نامی از اپل ذکر نکرده و اشاره‌ای هم به تراشه‌های A12 کوپرتینویی‌ها نکرده است؛ اما انتظار می‌رود تا به عنوان یکی از بزرگترین تامین کنندگان اصلی اپل، شاهد چنین پیشرفت‌هایی در پردازنده‌های این شرکت نیز باشیم. در هر حال با اینکه تضمینی جهت اعمال این تغییرات وجود ندارد اما می‌توان ارتقاهای سالانه‌ای نظیر این را برای اکثر کمپانی‌ها کاملا طبیعی و در دسترس دانست.

با اینکه احتمال می‌رود اپل نسل جدید محصولات خود را در طی ماه‌های آینده و در نزدیکی سپتامبر (شهریور ماه ۹۷) معرفی کند، اما با توجه به زمان باقی مانده بهتر است تا برای تایید این گزارشات و بدست آمدن اطلاعات تکمیلی کماکان به انتظار بنشینیم.


آیا شما چنین پیشرفتی را برای پردازنده A12 اپل محتمل می‌دانید؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.


منبع: Ubergizmo


مطالب پیشنهادی