بررسی ویدیویی عملکرد دوربین هواوی پی20 و پی20 پرو
۲ام اردیبهشت ۱۳۹۷ مطالب آپی

در ادامه قصد داریم تا نگاهی به عملکرد دوربین خارق‌العاده هواوی پی۲۰ پرو به عنوان اولین گوشی هوشمند دارای دوربین سه گانه بیندازیم، ویژگی‌های آن را مورد بررسی قرار دهیم و تفاوت‌های میان آن و پی۲۰ را آشکار سازیم. در ادامه با سخت‌ افزار همراه باشید.

هواوی پی20 پرو

پرچمدار نیمه اول سال ۲۰۱۸ این کمپانی چینی که آن را با نام تجاری هواوی پی۲۰ پرو می‌شناسیم دارای یک سنسور ۴۰ مگاپیکسلی رنگی با گشودگی دیافراگم F/1.8، سنسور تک رنگ ۲۰ مگاپیکسلی با حداکثر گشودگی دیافراگم F/1.6 برای جذب هر چه بیشتر نور و سنسور سوم ۸ مگاپیکسلی رنگی با لنز تله و دیافراگم F/2.4 می‌باشد. با این وجود سنسورهای قرار گرفته در نسخه ارزان قیمت‌تر این غول عکاسی متفاوت بوده و پی۲۰ به دوربین دوگانه با سنسور اصلی ۱۲ مگاپیکسلی رنگی و گشودگی دیافراگم F/1.8 مجهز شده و این در حالی است که در طرف مقابل برادر بزرگ‌تر آن از سنسوری تک رنگ با رزولوشن ۲۰ مگاپیکسلی و دیافراگم F/1.6 بهره‌ می‌برد که جالب توجه است و میزان اهمیت دوربین این محصول را برای هواوی نشان می‌دهد.

البته لازم به ذکر است که این موضوع ضعف دوربین پی۲۰ را نشان نداده و این دستگاه نیز دوربینی در خور یک پرچمدار را داشته که مسلما مانند دوربین سه گانه هم خون خود انقلابی نیست.

هواوی پی20 پرو

در میان بسیاری از ویژگی‌های شگفت انگیز هر دو دستگاه، لرزشگیر دارای هوش مصنوعی هواوی یا به اختصار AIS سبب شده تا عکاسی در شب از همیشه لذت بخش تر شود. این لرزشگیر در محیط تاریک از تکنیک نوردهی طولانی در عکاسی (long exposure) استفاده کرده و سپس تصاویر ثبت شده هر سنسور را با هم ترکیب می‌کند تا تصویری شفاف و مملو از جزییات در اختیار داشته باشیم. این چیزی است که تا به امروز در صنعت گوشی‌های هوشمند به کار گرفته نشده و برای اولین بار در این صنعت شاهدش هستیم. همچنین این قابلیت نشان از کارایی واحدهای پردازش عصبی هواوی (NPU) دارد و تقلای این کمپانی را برای ارتقای آن به نمایش می‌گذارد تا قابلیت‌های نوینی را نسبت به میت ۱۰ و میت ۱۰ پرو در سری پی۲۰ شاهد باشیم.

این دو دستگاه جزییات باور نکردنی را برای کابر به ارمغان می‌آورند که این موضوع در حالت زوم ترکیبی ۳ برابری نیز صدق کرده که آن را مدیون بهره‌گیری از همه سنسورها و نه منحصرا دوربین تله هستیم.

در ادامه شما را به تماشای بررسی ویدیویی دوربین این دو دستگاه دعوت می‌کنیم:شما دوربین هواوی پی۲۰ پرو و پی۲۰ را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: AndroidHeadlines


مطالب پیشنهادی