گوگل Play Store را از وجود برنامه‌های ساخت هویت جعلی پاکسازی می‌کند
۲۲ام فروردین ۱۳۹۷ مطالب آپی

کمپانی گوگل پس از حذف بیش از ۷۰۰۰۰۰ اپلیکیشن مخرب از فروشگاه اندرویدی Play Store با تیم امنیتی این فروشگاه مجازی، در حال شناسایی حساب‌های کاربری جعلی و همچنین برنامه‌هایی تفریحی که ساخت کارت شناسایی، مدارک تحصیلی و مجوز‌های رانندگی انجام می‌دهند، می‌باشد. با آپ آی آر همراه باشید.

Play Store

کمپانی گوگل به علت اینکه هکر و باجگیر‌ها از طریق برنامه‌های عرضه شده در فروشگاه Play Store، به گوشی‌های هوشمند کاربران نفوذ می‌کرده و علاوه براین، برنامه‌های مخرب دسترسی بسیاری به اطلاعات حیاتی گوشی‌های هوشمند داشتند، آنها را شناسایی و سپس حذف کرد، حتی حساب‌های کاربری توسعه‌دهندگان اینگونه برنامه‌ها برای همیشه مسدود شد.

با توجه به اقدامات مثبت گوگل برای فراهم کردن امنیت بیشتر کاربران، به نظر می‌رسد نه تنها برنامه‌هایی که تنها برای شوخی و سرگرمی می‌توانند اطلاعات کاربران را به سرقت ببرند، بلکه حساب‌های کاربری که هویت جعلی دارند نیز شناسایی خواهد شد و به زودی توسط این کمپانی از بستر Play Store حذف خواهند شد.

لازم به ذکر است، برنامه‌هایی در این فروشگاه به صورت جعلی هویت‌هایی که اشاره شد را هم رایگان و یا پس از دریافت هزینه تحویل کاربر می‌دهند، این برنامه‌ها شاید برای امنیت دارندگان گوشی‌های هوشمند خطر ساز نباشند، اما، قوانین این فروشگاه را زیر پا گذاشته‌اند.


دیدگاه شما در مورد امنیت Play Store چیست؟


منبع PhoneArena


مطالب پیشنهادی