ادعای فریدون آسرایی: خیلی‌ها با آهنگ‌های من عاشق می‌شوند
۱۲ام فروردین ۱۳۹۷ مطالب آپی

به گزارش مرآت، آسرایی گفت: من تلاش کرده‌ام که فضای موسیقی‌ام مثبت باشد و هرگز به سمت فضاهای منفی نرفته‌ام. موسیقی منفی طبیعتا می‌تواند اثرات منفی نیز داشته باشد. من بسیار شنیده‌ام که افرادی می‌گویند ما با فلان آهنگ شما عاشق شده‌ایم. خب این یک پیامد مثبت بوده است. در نقطه مقابل خیلی‌ها هستند که به طور مثال برای خودکشی منتظر یک تلنگر هستند و ممکن است موسیقی غمگین همان تلنگر باشد.

وی افزود: بنابراین موسیقی می‌تواند پیامدهایی مثبت یا منفی داشته باشد. در ترکیه خواننده‌ای موزیکی را منتشر کرد که در آن گفته می‌شد:«امشب خودم را می‌کشم» آن موزیک را به سرعت از سطح جامعه جمع کردند چراکه خیلی‌ها با شنیدن این آهنگ دست به خودکشی زده بودند. در کشوری دیگر، در پی انتشار یک موزیک متعلق به یک گروه موسیقی، دو کودک دست به خودکشی زده بودند. آن‌ها با گلوله یکدیگر را هدف قرار داده بودند و یکی از آن‌ها کشته شده بود. آن گروه موسیقی در دادگاه به جرم انتشار موسیقی مخرب محکوم شده بود.

آسرایی درباره لزوم ماندگاری آثار موسیقی گفت: ماندگاری خوانندگان قدیمی ما در عرصه موسیقی بسیار طولانی‌تر بوده است. شهرت اتفاق نادری است که ممکن است در زندگی یک خواننده رخ بدهد؛ اتفاقی که هزاران‌هزار خواننده آن را تجربه نمی‌کنند. ماندگاری شهرت البته دشوارتر از مشهور شدن است. کسانی در عرصه شهرت ماندگار خواهند شد که راز ماندگاری را بلد باشند. چنین افرادی باید دائما به‌روز باشند.

وی افزود: بسیاری از خوانندگان نتوانستند شهرت خود را حفظ کنند. من در سال ۸۳ به ایران آمدم؛ یعنی در زمانی که خوانندگان و گروه‌های معروف و محبوبی بسیار فعال بودند. اکنون باید ببینیم که کدام‌یک از خوانندگانی که طی سال‌های ۸۰ تا ۸۵ فعال بودند، ماندگار شده‌اند؟ متأسفانه امروز از بسیاری از خوانندگان دهه گذشته چیزی نمی‌شنویم.

آسرایی در پایان گفت: من تلاش کرده‌ام که خودم را در این عرصه نگه‌دارم. نمی‌گویم که من خیلی خوب عمل کرده‌ام اما تا حدودی ماندگاری‌ام را حفظ کرده‌ام.

انتهای پیام


مطالب پیشنهادی