سرمایه‌گذاری در صنعت IT خاورمیانه به 155 میلیارد دلار می‌رسد
۲۷ام اسفند ۱۳۹۶ مطالب آپی

سرمایه‌گذاری در صنعت IT خاورمیانه به 155 میلیارد دلار می‌رسد

مؤسسه تحقیقاتی گارتنر اخیراً در گزارشی، پیش‌بینی خود از فراز و نشیب و رشد زیربخش‌های مختلف در عرصه فناوری اطلاعات به ویژه در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در سال جدید را منتشر نموده است.
مطابق اطلاعات مندرج در در این گزارش، در سال ۲۰۱۸ در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا موسوم به MENA، سرمایه‌گذاری‌های مربوط به فناوری اطلاعات به ۱۵۵ میلیارد دلار می‌رسد که این رقم گویای رشد ۳٫۴ درصدی نسبت به سال پیش از آن است.

این مرکز تحقیقاتی همچنین می‎گوید «نرم‌افزار» با رشد ۱۲٫۷ درصدی شاهد بیشترین جهش است و در عوض، «پردازش ابری» کمترین سطح رشد را شاهد خواهد بود.

 

به گزارش آپ آی آر از  رایورز به نقل از وب‌سایت TechRadar، افزایش تقاضا برای انواع خدمات تلفن‌های همراه باعث شده اپراتورها و شرکت‌های مخابراتی به دنبال راه‌های گسترش سطح پوشش و افزایش سرعت انتقال داده‌ها در کنار حفظ قیمت رقابتی باشند.

 

گارتنر ضمناً رشد بخش‌های مختلف منطقه خاورمیانه در سال ۲۰۱۸ را بدین صورت اعلام کرده است: بانکداری و امنیت (۳٫۶ درصد)، بیمه (۲٫۹ درصد) و خرده‌فروشی (۲٫۸ درصد).

 

پیتر ساندرگارد (Peter Sondergaard) مدیر پژوهش‌های مؤسسه گارتنر می‎گوید مدیران ارشد فناوری اطلاعات در این کشورها باید به سراغ تحول دیجیتال (digital transformation) بروند.

وی در توضیح افزوده که آنها باید با تقویت مردم، فرهنگ سازمانی و پلتفرم فناوری خود، به ارزش‌آفرینی روی آورند.

 

گفتنی است گارتنر یکی از مراکز علمی و پژوهشی معتبر در حوزه فناوری اطلاعات در جهان است که گزارش‌ها و پیش‌بینی‌های آن از اعتبار فراوانی در محافل IT برخوردار می‌باشد.

 


مطالب پیشنهادی