انتشار پچ‌های جدید رفع نقص Meltdown و Spectre برای ویندوز 7 و 8.1
۲۵ام اسفند ۱۳۹۶ مطالب آپی

علاوه بر بروزرسانی‌های امنیتی که آسیب‌پذیری‌های سیستم عامل و کامپوننت‌های آن را برطرف می‌کند، مایکروسافت پچ‌های جدیدی را نیز به منظور رفع نقص امنیتی اسپکتر و ملت‌داون برای سیستم‌ عامل‌های ویندوز ۷، ۸٫۱ و ۱۰ منتشر نموده است.

مایکروسافت آپدیت جدیدی را برای ویندوز ۱۰ ارائه نموده که شامل میکروکدهای جدید و پچ شده اینتل به منظور رفع آسیب‌پذیری اسپکتر ۲ بوده و فقط برای سیستم‌های مجهز به چیپست‌های Skylake و نسخه Fall Creators Update ویندوز ۱۰ در دسترس قرار گرفته است.

باتوجه به رویداد Patch Tuesday در هفته جاری، مایکروسافت بروزرسانی‌های امنیتی خود را برای پردازنده‌های Kaby Lake و Coffee Lake نیز منتشر کرده و حالا جدیدترین پردازنده‌های اینتل نیز بر روی ویندوز ۱۰ کاملا پچ شده‌اند. البته باید توجه داشته باشید که در حال حاضر فقط جدیدترین نسخه ویندوز ۱۰ یعنی نسخه ۱۷۰۹ این پچ‌ها را دریافت کرده‌اند.


پچ‌های

علاوه بر ویندوز ۱۰، سیستم عامل‌های ویندوز ۷ و ۸٫۱ نیز پچ‌هایی را در زمینه رفع آسیب‌پذیری‌های ملت‌داون و اسپکتر دریافت کرده‌اند.

مایکروسافت در این خصوص گفته است:


ما بروزرسانی‌های ویندوز را هرچه بیشتر گسترش خواهیم داد تا در برابر آسیب‌پذیری‌های مذکور در وضعیت امنی قرار بگیرند. امروز ما پچ‌های رفع دو نقص اسپکتر و ملت‌داون را برای نسخه‌های ۳۲ بیتی ویندوز ۷ و ۸٫۱ ارائه کردیم و به زودی سایر نسخه‌های ویندوز نیز از این پچ‌ها بهره خواهند برد.

به گفته این کمپانی، بروزرسانی‌های بیشتری را در جریان Patch Tuesday ماه‌های آتی شاهد خواهیم بود. باتوجه به پشتیبانی خوب مایکروسافت و اینتل، تاکنون هیچ گزارشی در خصوص حمله یا سوءاستفاده از دو نقص امنیتی اسپکتر و ملت‌داون منتشر نشده است.

توصیه می‌کنیم کاربران بروزرسانی‌های جدید مایکروسافت را در اسرع وقت نصب کنند. تمامی پچ‌ها و بروزرسانی‌ها از طریق Windows Update قابل دسترس هستند.

منبع: news.softpedia


مطالب پیشنهادی