مشاهده طرحی مفهومی از کادر محاوره‌ای اجرای فایل در ویندوز 10
۲۲ام اسفند ۱۳۹۶ مطالب آپی

بدون شک مصرف‌کنندگان سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ تاکنون با تمایل شدید کمپانی مایکروسافت مبنی بر اجرای طراحی سلیس و روان‌سازی تجربه استفاده در جای جای چهارچوب نرم‌افزاری خود آشنایی داشته و به این مهم نیز پی برده‌اند، اما پیشرفت پروژه فوق در مقایسه با تخمین‌های زمانی انجام پذیرفته توسط کاربران و فعالان رسانه‌های گوناگون با سرعت بسیار کمتری هدایت و علی رقم گذشت سه سال از عرضه سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ همچنان در حال تدارک می‌باشد.

یکی از دلایل اجرای کند این مهم، تصمیم بسیار قابل ستایش کمپانی مایکروسافت در زمینه دریافت بازخوردها و همچنین طرح‌های موهومی کاربران خود در هنگام استفاده از ویندوز ۱۰ و سپس اعمال نمودن برخی از آن‌ها در آپدیت‌های آتیه می‌باشد. اگر هم‌اکنون به بخش بازخوردهای سیستم‌عامل نامبرده در وب‌سایت و یا اپلیکیشن رسمی توسعه یافته مراجعه کنید، با انبوهی از انواع و اقسام طرح‌های مفهومی در زمینه ساختار پنجره‌ها، افزودن و یا حذف برخی از گزینه‌ها به قالب منوی تنظیمات و … رو به رو می‌شوید، اما یکی از مهم‌ترین بخش‌های چهارچوب نرم‌افزاری ویندوز ۱۰ که علی‌رغم اهمیت فراوان مورد کم لطفی سازندگان قرار گرفته است کادر محاوره‌ای اجرای فایل‌ یا به‌عبارتی‌دیگر File Association dialog می‌باشد.

کادر محاوره‌ای اجرای فایل

کادر محاوره‌ای اجرای فایل که در زمینه اعطای قابلیت تغییر پیکربندی برنامه‌های نصب شده جهت رسیدگی به برخی از پسوندهای گوناگون ایفای نقش می‌نماید اگرچه اکنون دست‌خوش طراحی سلیس و روان نامبرده قرار گرفته و ظاهر آن با عنایت به افکت‌های آکریلیک و شفاف بسیار جلوه‌نمایی می‌کند، اما توجه به جزئیات کوچکی که شاید در نگاه نخست تأثیر آن‌چنانی را در استفاده از قابلیت به خود اختصاص نداده، اما در زمینه سهولت در به‌کارگیری آن و رفع موانع موجود بدون شک می‌توانند بسیار مفید واقع شوند در برخی از طرح‌ها لحاظ نگشته‌اند.

ممکن است شما نیز با این عقیده که امکانات و قابلیت‌های محصولات نرم‌افزاری در مقایسه با ظاهر زیبا و چشم‌نواز تأثیرات بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند موافق باشید. اگرچه طراحی رابط برنامه و کاربر دوست بودن محیط آن در زمینه سهولت در استفاده می‌تواند بسیار مثمرالثمر واقع شود، اما کفه‌ی ترازو به سمت امکانات در برخی از نرم‌افزارها همچنان سنگینی می‌کند که کادر محاوره‌ای اجرای فایل نیز یکی از این موارد است.

یکی از طرح‌های مفهومی که توسط کاربر خوش‌ذوقی در یکی از شبکه‌های اجتماعی منتشر گشته است، با رعایت فاکتورهای پاراگراف‌های پیشین علاوه بر برخورداری از ظاهری زیبا و جذاب، ویژگی‌های کاربردی و سودمندی را نیز در بطن خود جای داده است که بر همین اساس بیشترین سطح بازخورد را از جانب دیگر مصرف‌کنندگان دریافت کرده است. به‌عنوان مثال یکی از قابلیت‌های کاربردی طرح فوق که حقیقتاً در افزایش سرعت دسترسی به فایل‌ها و پسوندهای مورد نظر می‌تواند بسیار مفید واقع شود، وجود فیلد جستجوی محتوا در قسمت فوقانی کادر محاوره‌ای مذکور می‌باشد. البته نباید این نکته را نیز فراموش کرد که طرح مذکور از معایبی نظیر فاصله موجود در بین آیکون‌ها و … نیز رنج برده و در نسخه نهایی باید رفع ایراد گردند، اما کمپانی مایکروسافت بنا بر دلایل مختلفی توجه چندانی را به این طرح نشان نداده و علاقه‌ای به پیاده‌سازی آن در سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ ندارد.

کادر محاوره‌ای اجرای فایل

درصورتی‌که شما نیز از ویژگی‌های کاربردی و همچنین ظاهری طرح فوق لذت بوده و قصد مشاهده آن در به‌روزرسانی آینده ویندوز ۱۰ را در سر دارید، پیشنهاد می‌شود که به صفحه آن در نرم‌افزار رسمی Feedback Hub مراجعه و سپس رأی مثبت خود را اعلام دارید. برنامه مذکور به‌طور کلی پلتفرم اصلی کمپانی در خصوص دریافت بازخوردها به شمار رفته و پیش از اعمال رأی باید حتماً از فروشگاه مایکروسافت (Store) دانلود و سپس بر روی رایانه شخصی فرد نصب شده باشد، در غیر این صورت امکان مشاهده محتوا وجود نخواهد داشت.

کادر محاوره‌ای اجرای فایل

در انتها ذکر این نکته نیز ضروری است که نوشته فعلی تنها اقدامی در خصوص ارائه بازخوردی به کمپانی مایکروسافت و افزایش زیبایی و امکانات سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ به شمار رفته و به‌هیچ‌عنوان دخل و تصرفی از جانب نویسنده در آن صورت نگرفته است، لذا اعمال رأی به دیگر طرح‌های مورد سلیقه خوانندگان نیز کاملاً بر عهده خود می‌باشد. علاوه بر آن ذکر این نکته نیز ضروری است که پیاده‌ساز نهایی این دسته از تغییرات مستقیماً کمپانی مایکروسافت بوده و اجرا یا عدم اجرای آن‌ها نیز به سازندگان بازگردانی می‌گردد.


مطالب پیشنهادی