ایکس‌باکس One S و One X به‌زودی از AMD FreeSync پشتیبانی می‌کنند
۲۱ام اسفند ۱۳۹۶ مطالب آپی

در جریان مراسم Inside Xbox روز گذشته مایکروسافت به طور رسمی اعلام کرد که پشتیبانی از قابلیت AMD FreeSync به‌زودی در دو کنسول بازی ایکس‌باکس One S و One X ارائه خواهد شد. با سخت‌افزار همراه باشید.

انتال تانگلر از کمپانی AMD اعلام نمود که دو کنسول ایکس‌باکس وان اس و وان ایکس از قابلیت “نرخ تازه‌سازی متغیر” این کمپانی در نمایشگرهای سازگار با فناوری AMD Radeon FreeSync پشتیبانی خواهند نمود.

قابلیت همگام‌سازی آزاد برای جلوگیری از پارگی یا تاخیرهای جزیی در بازی که باعث درهم ریختگی تصویر می‌شوند، به کار گرفته شده و به نمایشگر و کنسول ایکس‌باکس وان این امکان را می‌دهد با همکاری یکدیگر تجربه‌ بصری نرم و روان را به گیمر ارائه دهند.


AMD FreeSync

قابلیت AMD FreeSync به یک تلویزیون یا مانیتور سازگار اجازه می‌دهد تا نرخ تازه‌سازی خود را با کنسول بازی شما همگام‌سازی نماید.

همان‌طور که گفتیم، این تکنولوژی به لطف استفاده از نرخ‌های تازه‌سازی دینامیک و متغیر امکان لذت بردن از تصاویری بسیار روان و بدون هیچ مشکلی را فراهم آورده است. البته باید توجه داشته باشید که تمامی مانیتورها یا تلویزیون‌ها فعلا از این فناوری پشتیبانی نمی‌کنند، اما اگر دستگاه و نمایشگر شما چنین قابلیتی را ارائه می‌کند، مسلما تفاوت محسوسی را تجربه خواهید نمود.

علاوه بر این، کنسول‌های بازی ایکس‌باکس وان از حالت Auto Low Latency نیز پشتیبانی خواهند کرد. این قابلیت که قرار است در سال جاری برای برخی از تلویزیون‌ها ارائه شود، با تشخیص نوع بازی، تلویزیون شما را به صورت خودکار در حالت Low Latency قرار خواهد داد.

به گفته مایکروسافت، فناوری AMD FreeSync به‌زودی(احتمالا هفته آینده) برای کاربران عضو طرح ایکس‌باکس اینسایدرز ارائه می‌شود.

منبع: mspoweruser


مطالب پیشنهادی