مایکروسافت استور در بیلد 17110 ویندوز 10 ناپدید شده است!
۱۱ام اسفند ۱۳۹۶ مطالب آپی

مسلما نسخه بتا هر نرم‌افزاری شامل باگ‌ها و نواقص مختلفی است، این موضوع در خصوص بیلدهای ارائه شده در طرح ویندوز اینسایدرز نیز کاملا صادق بوده و اگرچه بیلد ۱۷۱۱۰ ویندوز ۱۰ نسخه رداستون ۴ که دیروز منتشر شد تا این لحظه مشکلات جدی و خاصی را تجربه نکرده، اما براساس گزارش برخی کاربران ویندوز اینسایدرز، یک مشکل عجیب در آن وجود دارد.

برخی از کاربران عضو حلقه سریع طرح ویندوز اینسایدرز که بیلد ۱۷۱۱۰ ویندوز ۱۰ را بر روی سیستم خود نصب نموده‌اند، می‌گویند یک مشکل عجیب دسترسی آنها به برنامه مایکروسافت استور را غیرممکن کرده است.


بیلد 17110

در یک پست منتشر شده در انجمن، جیسون وارد از مایکروسافت در این خصوص توضیح می‌دهد که یک مشکل در بیلد ۱۷۱۱۰ باعث ناپدید شدن مایکروسافت استور شده است. وی ادامه می‌دهد:


ما امروز صبح بیلد ۱۷۱۱۰ را برای کاربران حلقه سریع ویندوز اینسایدرز ارائه کردیم و خیلی سریع برخی از کاربران اعلام کردند که اپلیکیشن مایکروسافت استور عملکرد درستی ندارد.

این مشکل باعث شده تا مایکروسافت استور از مسیر Settings > Apps & Features، لیست All Apps در منوی استارت و تسک‌بار ناپدید شود. جیسون به کاربران توصیه کرده تا مایکروسافت استور را یک بار ریست کنند. این بیلد پیش‌نمایش همچنین مشکل دیگری دارد که باعث می‌شود کامپیوتر در حین بوت شدن با شکست مواجه شده و در وضعیت بوت مداوم یا پی‌درپی قرار بگیرد.

بیلد ۱۷۱۱۰ ویندوز ۱۰ در شاخه رداستون ۴ ارائه شده و برای کاربران حلقه سریع طرح ویندوز اینسایدرز قابل دریافت می‌باشد. هنوز هیچ راهکار جامع و قطعی به منظور رفع دو مشکل مذکور از سوی مایکروسافت اعلام نشده است.

در حالی که نسخهRedstone 4  ویندوز ۱۰ در ماه آینده به مرحله نهایی توسعه خود می‌رسد، همه کنجکاوند تا نام رسمی و دقیق بروزرسانی بزرگ بعدی سیستم عامل ویندوز ۱۰ را بدانند.

انتظار می‌رود مایکروسافت باگ‌های موجود را پیش از ماه آوریل که نسخه نهایی ارائه می‌شود، برطرف نماید. همچنین تا پایان ماه مارس باید منتظر بیلد RTM این بروزرسانی باشیم.

منبع: windowslatest


مطالب پیشنهادی