واتر کولر EVGA CLC 120 CL11 مخصوص پردازنده‌های اینتل معرفی شد
۱۰ام اسفند ۱۳۹۶ مطالب آپی

اخیرا کمپانی EVGA واترکولر جدید CLC 120 CL11 را با رادیاتور ۱۲۰ میلی‌متر مخصوص پردازنده‌های مبتنی بر سوکت اینتل معرفی کرده است. در ادامه مطلب با آپ آی آر همراه باشید.

کمپانی EVGA واتر کولر جدیدی را در سری CLC خود معرفی کرده است. این واتر کولر در مدل CLC 120 CL11 دارای یک رادایاتور ۱۲۰ میلی‌متری با ضخامت ۳۰ میلی‌متر است. همچنین گفته می‌شود این واتر کولر فاقد نورپردازی RGB برای بلاک خود است. و سوی دیگر می‌توان شاهد بکارگیری پمپ انتقال دهنده مایع کولانت بهتر و فضای بیشتری برای انتقال گرما در بخش رادیاتور این واتر کولر، در مقایسه با نسخه اصلی بود.

بلاک واتر کولر از جنس مس بوده و رادیاتور آن نیز از جنس آلومینیوم ساخته شده است. کمپانی EVGA همانند نسخه قبلی ۵ سال گارانتی را در بخش خدمات این کالا به مشتریان ارائه می‌دهد. شایان ذکر است این واتر کولر تنها قابل نصب بر روی پردازنده‌های مبتنی بر سوکت کمپانی اینتل همانند سوکت‌های LGA2066 ، LGA2011 (v3) و LGA115x است.

در مقایسه با نسخه اصلی، این واتر کولر در بخش کارایی فن ضعف‌هایی را دارد. از جمله آنها می‌توان به میزان چرخش فن بر حسب ۱۸۰۰ دور در دقیقه (RPM) است که نسخه اصلی آن دارای سرعت ۲۴۰۰ بر حسب RPM است اشاره داشت. همچنین توان جریان هوا در فن این واتر کولر به CFM 58.87 رسیده است که در نسخه اصلی این میزان برابر ۷۴٫۸۷ CFM است.

این واتر کولر در حال حاضر با قیمت ۵۹٫۹۹ دلار و ۳۰ دلار ارزان‌تر نسبت به نسخه اصلی در دسترس و قابل تهیه است.

منبع: TechPowerUp


مطالب پیشنهادی