آموزش نحوه انسداد (بلاک) نشانی‌های ایمیل مزاحم در سرویس نامه‌رسان یاهو
۷ام اسفند ۱۳۹۶ مطالب آپی

انسداد افراد و قطع قابلیت برقراری ارتباط آن‌ها با شما بدون شک در قالب یکی از بنیادی‌ترین ویژگی‌های شبکه‌های اجتماعی به شمار می‌رود که در زمینه جلوگیری از بروز مردم آزاری از جانب برخی تأثیرات بسیاری را به خود اختصاص می‌دهد. همان‌گونه که وجود افراد دارای مشکلات گوناگون در پیرامون بسترهای اجتماعی و تدارک مزاحمت در قالب اشکال مختلف نظیر ارسال پی در پی پیام‌های آزاردهنده، تهدید و … اجتناب‌ناپذیر به شمار رفته و جلوگیری از ورود آن‌ها به محیط این دسته از شبکه‌ها امکان‌پذیر نمی‌باشد، برقراری قابلیت‌ها و گزینه‌هایی در حساب شخصی افراد به‌منظور ایجاد تمهیدات لازم مقابله با آن‌ها از طرفی دیگر کاملاً میسر است.

سناریو اشاره شده در پاراگراف پیشین نه تنها در قالب شبکه‌های اجتماعی، بلکه بستر نامه‌های الکترونیکی نیز کاملاً برقرار بوده و دریافت ایمیل‌های متعدد از جانب برخی در زمینه‌های گوناگون ممکن است زمینه آزار و اذیت کاربران را فراهم آورد. بر همین اساس سرویس‌های ارسال نامه‌های الکترونیکی از جمله یاهو امکانی را در خدمات خود فراهم آورده‌اند تا با انسداد نشانی‌های ایمیل افراد مزاحم از قابلیت ارتباط مجدد آن‌ها در آینده جلوگیری به عمل آورد.

بروز آزار و اذیت در تمامی موارد تنها از جانب اشخاص انجام نپذیرفته و دریافت نامه‌های متعدد تبلیغاتی یا محتویات غیراخلاقی و خلاف علایق و سلایق شما نیز می‌توانند به‌نوعی در این دسته جای گیرند. تصور کنید که در انتهای روز به‌حساب شخصی خود جهت بررسی ایمیل‌های ارسالی مراجعه کرده و با انبوهی از انواع و اقسام نامه‌های متفرقه رو به رو شوید که مدت زمان فراوانی را جهت پاک‌سازی مصرف و فرد را از رسیدگی به دیگر فعالیت‌های خود باز می‌دارند.

ارسال نامه‌های تبلیغاتی خودکار اغلب از طریق نشانی‌های کاملاً یکسان انجام می‌پذیرند که این مهم خود قابلیت مسدودسازی آن‌ها را به‌راحتی فراهم می‌آورد. اگرچه امکان ایجاد یک حساب کاربری جدید و سپس ایجاد مزاحمت‌ دوباره از جانب افراد نیز خود به‌عنوان یک گزینه مطرح است، اما انسداد دوباره یک آدرس در مقایسه به ساخت دو مرتبه‌ای آن بسیار ساده‌تر تلقی می‌گردد. پیش از پرداختن به مبحث اصلی آموزش ذکر این نکته ضروری است که دستورالعمل نوشته فعلی بر پایه سرویس نامه‌رسانی الکترونیکی کمپانی یاهو تدوین گشته است.

ابتدا به بخش سرویس ارسال نامه‌های الکترونیکی کمپانی یاهو به آدرس mail.yahoo.com مراجعه و سپس به‌حساب کاربری خود وارد شوید.

حال پس از بارگذاری کامل حساب کاربری، ابتدا بر روی گزینه Settings در گوشه سمت راست بالای صفحه یک مرتبه کلیک کرده و سپس از طریق منوی میانبر به نمایش در آمده کلید More settings را انتخاب نمایید؛ مشاهده می‌کنید که بخش تنظیمات پیشرفته سرویس ارسال نامه‌های الکترونیکی یاهو نمایان می‌گردد.

یاهو

اکنون از طریق پنل موجود در سمت چپ صفحه ابتدا به سربرگ Security and privacy مراجعه و سپس بر روی گزینه Add در بخش blocked addresses کلیک نمایید.

حال کافی است تا نشانی ایمیل مورد نظر خود را در کادر به نمایش در آمده وارد و سپس بر روی کلید Save کلیک کنید.

یاهو

متأسفانه انسداد یا به‌عبارتی‌دیگر بلاک نمودن تعداد چندین نشانی ایمیل به‌طور هم‌زمان در حال حاضر امکان‌پذیر نبوده و انجام این مهم با اجرای مجدد مراحل فوق صورت می‌پذیرد. اکنون تمامی آدرس‌های مزاحم در فهرست سیاه قرار گرفته و دریافت مجدد ایمیل از جانب آن‌ها در آتیه انجام نمی‌پذیرد (و یا نامه‌های ارسالی مستقیماً به پوشه هرزنامه منتقل می‌شوند). درصورتی‌که قصد دارید تا آدرس را مجدداً از فهرست نامبرده خارج نمایید کافی است تا به مسیر اشاره شده مراجعه و سپس بر روی علامت سطح آشغال در مجاورت نشانی مربوطه در بخش Blocked addresses کلیک نمایید (ناپدید گشتن آدرس از این قسمت به معنای خروج آن از فهرست انسداد می‌باشد).


مطالب پیشنهادی