نسخه Fall Creators Update ویندوز 10 در 85 درصد از کامپیوترهای شخصی
۶ام اسفند ۱۳۹۶ مطالب آپی

براساس گزارش AdDuplex به نظر می‌رسد نسخه Fall Creators Update ویندوز ۱۰ موفق شده به خوبی خود را به سیستم‌های کاربران این پلتفرم برساند. باتوجه به این‌که فرآیند انتشار بروزرسانی این نسخه به پایان رسیده است، اکنون تمام کاربران ویندوز ۱۰ قادرند تا این نسخه را در اختیار داشته باشند.

براساس اطلاعات جدیدی که توسط اددوپلکس منتشر شده، بیش از ۸۵ درصد از تمامی دستگاه‌های ویندوز ۱۰ در حال حاضر از نسخه Fall Creators Update ویندوز ۱۰ بهره می‌برند. به گفته این موسسه، میزان رواج این نسخه از ویندوز ۱۰ تا این لحظه بسیار مطلوب ارزیابی می‌شود.

نسخه ۱۷۰۳ از ویندوز ۱۰ که با نام Creators Update شناخته می‌شود با سهم ۸٫۱ درصدی فعلا در مقام دوم قرار دارد؛ این در حالی است که نسخه قدیمی‌تر ۱۶۰۷ یا Anniversary Update با تنها ۵٫۱ درصد در مقام بعدی قرار می‌گیرد.


Fall Creators Update

اددوپلکس در این باره می‌گوید:


دو ماه پیش نسخه FCU رشد ۳۰ درصدی و ماه گذشته نیز رشد تقریبا ۲۰ درصدی را تجربه نموده و حالا نیز ۱۰ درصد دیگر رشد داشته است. مطمئنا با نزدیک شدن به زمان ارائه نسخه جدید ویندوز ۱۰، این روند رشد با کاهش سرعت مواجه خواهد شد.

اددوپلکس در خصوص میزان سهم ویندوز ۱۰ موبایل و دستگاه‌های لومیا صحبتی نکرده است. این کمپانی با انتشار اطلاعاتی میزان سهم بازار دستگاه‌های سرفیس مجهز به ویندوز ۱۰ را ارائه نموده و همان‌طور که انتظار می‌رود دستگاه‌های جدید درصد معمولا به جدیدترین نسخه از ویندوز ۱۰ یعنی Fall Creators Update مجهز هستند.


Fall Creators Update

اما در این بین یک استثنا نیز وجود دارد، لپ‌تاپ ۲ در ۱ سرفیس پرو ۴ با سهم ۳۴٫۶ درصدی خود در صدر لیست دستگاه‌های خانواده سرفیس قرار دارد؛ این در حالی است که سرفیس پرو ۲۰۱۷ اکنون با سهم بازار ۱۳٫۳ درصدی خود را به عنوان سومین سرفیس محبوب و پرفروش معرفی نموده و در مقایسهSurface Laptop  تنها ۱٫۹ درصد سهم را به خود اختصاص داده است.

به گفته اددوپلکس، در حالی که سرفیس پرو به رشد خود ادامه داده و فعلا در مقام سوم قرار دارد، سرفیس لپ‌تاپ هنوز هم در همان ۲ درصد باقی مانده و به نظر هم نمی‌رسد شاهد افزایش این رقم باشیم.

منبع: windowslatest


مطالب پیشنهادی