یوبی‌سافت به موجب پرداخت‌های درون برنامه‌ای سود خوبی به جیب زد
۱ام اسفند ۱۳۹۶ مطالب آپی

 با توجه به اینکه پرداخت‌های درون برنامه‌ی به یک امر طبیعی در میان استودیو‌های بازی سازی شده و جمع کثیری از این توسعه‌دهندگان در این راه نیز موفق نبودند، کمپانی یوبی‌سافت با ارئه گزارش مالی اخیر، به کمک این پرداخت‌ها سود خوبی را به جیب زده است. با آپ آی آر همراه باشید.

همانطور که می‌دانید پرداخت‌های درون برنامه‌ای حتی در نرم‌افزار‌های کوچک گوشی‌های هوشمند نیز وجود دارند، اما در دنیای بازی‌های رایانه‌ایی این نوع کسب درآمد توسط کمپانی‌ها بسیار شدید و گاهی حتی آزار دهنده است. در هر صورت طبق آخرین گزارش مالی یوبی‌سافت، این کمپانی طی ۹ ماه گذشته موفق به کسب ۳۱۸ میلیون یور از بخش پرداخت‌های درون برنامه‌ای گیمر‌ها شده است. این رقم تقریبا ۸۷ درصد بیشتر نسبت به سال مالی گذشته است و همچنین درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری بازیکنان، معادل ۲۶٫۷ درصد از درآمد کلی این کمپانی را تشکیل می‌دهد، در حالی که در همین بازه زمانی مشابه در سال گذشته این رقم ۲۰٫۹ درصد بوده است.


یوبی‌سافت

یوبی‌سافت معتقد است پیشرفتی که در بخش سرمایه گذاری بازیکنان و پرداخت‌های درون برنامه‌ای داشته است، باعث شده تا این شرکت سود بسیار بالایی بدست آورد. همچنین مشخص شد که بازی  Rainbow Six: Siege در ماه دسامبر توانسته بازیکنان فعال ماهانه خود را به بیشترین مقدار خود برساند و این دستاورد بزرگی برای این محصول است که در دسامبر ۲۰۱۵ عرضه شده است. با توجه به اینکه بازیکنان برای مدت طولانی با بازی‌های این شرکت سرگرم می‌شوند، این فرصت را برای یوبی‌سافت به ارمغان می‌آورد که با ارائه محتویات جدیدتر، سود بیشتری کسب کند.


یوبی‌سافت

لازم به ذکر است، یوبی‌سافت تنها شرکتی نیست که از پرداخت‌های درون برنامه‌ای پول زیادی را به جیب زده، بلکه، Activision Blizzard هفته گذشته اعلام کرد که ۴ میلیارد دلار او الکترونیک آرتز نیز ۷۸۷ میلیون دلار از پرداخت درون برنامه‌ای سود خوبی بدست آورده‌اند.


دیدگاه شما در مورد پرداخت درون برنامه‎ای یوبی‌سافت چیست؟


مطالب پیشنهادی