کورتانا با بهبودهای فراوان برای رقابت جدی با رقبایش آماده می‌شود
۱ام اسفند ۱۳۹۶ مطالب آپی

باتوجه به این که دنیای امروز به سرعت به سمت تکنولوژی‌های ابری و هوش مصنوعی حرکت می‌کند، جنگ میان بلندگوهای هوشمند هر روز شدیدتر و شدیدتر می‌شود. مایکروسافت یکی از کمپانی‌هایی بود که کمی دیر به بازار سرویس‌های ابری وارد شد اما در همین مدت پیشرفت قابل توجهی را بدست آورده است. همان‌طور که می‌دانید دستیار مجازی کورتانا باتوجه به محدود بودن قابلیت‌هایش، توانایی رقابت مستقیم با Alexa و Google Assistant را ندارد.

اگر بخواهیم براساس اعداد و ارقام صحبت کنیم، کورتانا حداکثر ۲۳۰ مهارت را به کاربر ارائه می‌کند؛ این در حالی است که الکسای آمازون ۲۵۰۰ مهارت مختلف را در خود به همراه بود. اما نقاط قوت کورتانا زمانی محسوس می‌شوند که ارتباط یکپارچه و موثر آن با سایر محصولات مایکروسافت نظیر مجموعه آفیس، مدیریت تقویم‌ها، قرار ملاقات‌ها و موارد دیگر در نظر بگیرید.


کورتانا

همکاری جدید کورتانا و الکسا این گمان را در ذهن بسیاری از افراد به وجود آورد که احتمالا مایکروسافت دیگر بی‌خیال دستیار مجازی‌اش شده است. اما برخی دیگر نیز معتقدند این اقدام چیزی جز تلاش این شرکت جهت توسعه کسب و کار بلندگوهای هوشمندش نمی‌باشد.

علاوه بر آمازون الکسا، مایکروسافت اخیرا با تولیدکننده‌های مختلفی در بازار بلندگوهای هوشمند قرارداد همکاری به امضا رسانده است. این اقدامات به منظور توسعه هرچه بیشتر Cortana برای ورود پرقدرت به دنیای رو به رشد هوش مصنوعی صورت گرفته‌اند.

کورتانا همچنین از عبارات شرطی IFTTT نیز پشتیبانی خواهد نمود. این عبارات برای مثال زمانی که یک اتفاق یکسان(مانند انتشار خبری داغ) در چند شبکه اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و غیره روی بدهد، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

به عبارت دیگر، از این پس Cortana قادر است مدیریت به مراتب بهتری بر روی شبکه‌های اجتماعی داشته باشد. شما می‌توانید با بیان دستورات مشخص، به صورت مستقیم توییت کنید و یا در فیسبوک پستی را منتشر نمایید.

منبع: windowslatest


مطالب پیشنهادی