کدام کشور سریع‌ترین اینترنت 4G را در اختیار دارد؟
۱ام اسفند ۱۳۹۶ مطالب آپی

درحالیکه نسل جدید اینترت ۵G  توسط سازندگان حوزه فناوری در حال شکل‌گیری است. برخی از مناطق در دنیا از پوشش اینترنت ۴G پشتیبانی نمی‌کنند و یا در بالاترین سطح کیفیت ارائه، قرار ندارند. با توجه به اینکه کمپانی کوالکام اعلام کرده است که مودم‌های نسل جدید این کمپانی از سرعت ۲ گیگابیت در ثانیه بهره‌مند هستند و تا اواخر سال ۲۰۱۸ به تولید انبوه خواهد رسید، اپراتورهای مخابراتی روند رو به رشد بسیار کندی را پیش گرفته و همانطور که مشخص شد، حتی در کشورهای جهان اول، نسل ۴G از پشتیبانی کاملی برخوردار نیست. با آپ آی آر همراه باشید.

براساس آخرین گزارش سالانه OpenSignal ، دو کشور آسیایی کره‌جنوبی و ژاپن همچنان بیشترین سرعت اینترنت ۴G را به همراه قابلیت دسترسی در تمام مناطق کشوری در اختیار دارند. این برای اولین بار است که ایالات متحده امریکا به رتبه یکی از ۵ کشور برتر در دارا بودن سرعت اینترنت ۴G دست پیدا کرده است.


اینترنت 4G

کشور امریکا به لطف اپراتورهای ورایزون، AT&T و T-Mobile در آن کشور پهناور بصورت یکسان اینترنت ۴G را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داده و همین امر باعث موفقیت آنها در سال جاری شده است. گفته می‌شود ایالات متحده امریکا بیشتر از کشوری در دنیا اینترنت ۴G را  تحت پوشش قرار داده است. اینترنت ۴G


اینترنت 4G

آمار دیگری که آنالیز OpenSignal نشان می‌دهد مربوط به سرعت میانگین کشورهای تحت پوشش ۴G می‌باشد. به این ترتیب، سنگاپور، هلند و نروژ با سرعت ۴۰ تا ۴۵ مگابیت در ثانیه، پایدارترین اینترنت در میان دیگر کشورها در اختیار دارند. این در حالیست که ایالات متحده امریکا با سرعت میانگین ۱۶٫۳ مگابیت، همانند دیگر کشورهایی با سرعت پایین در جایگاه خوبی قرار ندارد. ایران lمتاسفانه یکی از ۱۲ کشور انتهای جدول در میزان سرعت ارائه اینترنت ۴G قرار دارد و همچنین میانگین سرعت قابل قبولی را در اخیار ندارد، هر چند به نسبت برخی از کشورهای همسایه از وضعیت بهتری برخوردار هستیم. با توجه وجود ۳ اپراتور مطرح در کشور، این آمار قابل قبول نبوده و نیاز به تلاش بیشتر از سوی این اپراتورها احساس می شود.


دیدگاه خود را در مورد جایگاه ایران در رتبه سرعت اینترنت ۴G با ما در میان بگذارید.


منبع PhoneArena


مطالب پیشنهادی