مایکروسافت حالت Ultimate Performance Mode را به ویندوز 10 اضافه می‌کند
۲۹ام بهمن ۱۳۹۶ مطالب آپی

در یک پست بلاگ، کمپانی مایکروسافت توضیحاتی را در خصوص برخی ویژگی‌های جدیدی که قرار است برای کاربران عضو حلقه سریع ویندوز اینسایدرز ارائه شوند، منتشر نمود. یکی از این قابلیت‌ها حالت Ultimate Performance Mode می‌باشد که در هنگام فعال بودن تمام ویژگی‌های مرتبط با صرفه‌جویی در انرژی ویندوز ۱۰ خاموش شده و کاربر می‌تواند حداکثر کارایی ممکن است از سیستم خود را در اختیار بگیرد.


Ultimate Performance Mode

به گفته مایکروسافت با فعال بودن Ultimate Performance Mode به احتمال زیاد تاخیرها و میکرواستاترها تا حد محسوسی کاهش پیدا نموده و کاربر را قادر می‌سازد انجام وظایف و پردازش‌های سنگین را با سرعت بالاتری تجربه کند.

کمپانی مایکروسافت می‌گوید فعلا بر روی بازار ورک‌استیشن‌ها یا ایستگاه‌های کاری و خصوصا بخش‌هایی که حتی ثانیه‌ها نیز ارزشمند هستند تمرکز نموده است. با انتشار این قابلیت جدید مصرف انرژی مسلما بالاتر خواهد رفت و یکی از دلایل اصلی که مایکروسافت فعلا قصد ارائه Ultimate Performance Mode برای دستگاه‌های مبتنی بر باطری را ندارد احتمالا همین موضوع است.

اگرچه مصرف انرژی در این حالت جدید افزایش محسوسی پیدا می‌کند اما در ایستگاه‌های کاری که هدف فقط کاهش زمان انجام عملیات‌های پردازشی مختلف است، این موضوع اصلا اهمیت نخواهد داشت. از سوی دیگر با توجه به سابقه نرم‌افزاری بسیار خوب مایکروسافت، کاربران عادی نیز نباید چندان نگران مصرف انرژی بیش از اندازه باشند.

منبع: techpowerup


مطالب پیشنهادی