ویژگی‌های امنیتی ویندوز 10 به ویندوز 7 و 8.1 می‌آیند
۲۷ام بهمن ۱۳۹۶ مطالب آپی

مایکروسافت اخیرا اعلام کرد که ویژگی ATP یا حفاظت پیشرفته در برابر تهدیدات Windows Defender ویندوز ۱۰ را در تابستان سال جاری برای دو سیستم عامل ویندوز ۷ و ۸٫۱ نیز ارائه خواهند نمود. بدین ترتیب کاربران این دو نسخه قدیمی نیز می‌توانند از قابلیت‌های EDR بهره‌مند شوند. با سخت‌افزار همراه باشید.

با این کار مایکروسافت در واقع می‌خواهد سازمان‌های بیشتری را به سمت ویندوز ۱۰ بکشاند؛ بدین صورت که کامپیوترهای مجهز به ویندوز ۷ و ۸٫۱ موجود در این سازمان‌ها طعم ویژگی‌های امنیتی پیشرفته و قدرتمند ویندوز ۱۰ را می‌چشند و طبیعتا به سمت نسخه جدید جذب خواهند شد.


ویندوز 10

قابلیت‌های ATP و EDR ویندوز دینفدر امکان نظارتی عمیق و گسترده را بر روی تهدیدات برای ادمین‌ها فراهم می‌آورند. بدین ترتیب فارغ از اینکه نسخه‌های قدیمی ویندوز کامپیوترهای موجود در سازمان‌ها به‌صورت مستقیم پشتیبانی نمی‌شوند؛ می‌توانند همواره پاک و تحت حفاظت بمانند.

به گفته رابرت لفرت، یکی از مسئولین ارشد گروه ویندوز و دستگاه‌ها، امنیت و سازمان‌ها در این خصوص می‌گوید:


با قابلیت Windows Defender ATP برای ویندوز ۱۰، ویندوز سرور ۲۰۱۲R2 و حالا ویندوز ۷، ویندوز ۸٫۱ و همچنین همکاری‌های ما با دستگاه‌های غیر ویندوزی؛ ما به تیم‌های امنیتی راهکاری جامع و واحد را برای شناسایی و واکنش سریع به حملات پیشرفته ارائه داده‌ایم.

مایکروسافت به تلاش‌های خود جهت ترغیب کاربران و سازمان‌ها نسبت به ارتقای ویندوز ۷ و ۸٫۱ به نسخه ۱۰ سرعت بخشیده و بعید نیست که در ماه‌های پیش‌رو این روند با سرعت بیشتری نیز دنبال شود.

همان‌طور که می‌دانید پشتیبانی ویندوز ۷ به طور رسمی در ژانویه ۲۰۲۰ به پایان خواهد رسید، بنابراین کاربران و سازمان‌ها کمتر از دو سال دیگر فرصت دارند تا فرآیند ارتقا به ویندوز ۱۰ را به طور کامل اجرا نمایند. براساس آمارهای ماه ژانویه، ویندوز ۷ در بیش از ۴۰ درصد کامپیوترهای دسکتاپ نصب شده است.

منبع: news.softpedia


مطالب پیشنهادی