مایکروسافت بزودی بیلدی از نسخه Redstone 5 ارائه خواهد کرد
۲۵ام بهمن ۱۳۹۶ مطالب آپی

باتوجه به اینکه مایکروسافت تا مدتی دیگر باید نسخه Redstone 4 از ویندوز ۱۰ را منتشر کند؛ این کمپانی کار خود را برای توسعه یک بیلد از نسخه Redstone 5 این سیستم عامل، شروع نموده است. براساس گزارش بیلدفید، مایکروسافت نخستین بیلد از نسخه رداستون ۵ را کامپایل کرد.

این موضوع پس از ایجاد یک شاخه جدید با نام RS4_release که مایکروسافت در ماه آینده قرار است ریلیزهای رداستون ۴ را در این شاخه ارائه کند، بر سر زبان‌ها افتاده است.

اگر به خاطر داشته باشید، مایکروسافت همین کار را سال گذشته با نسخه رداستون ۴ نیز انجام داده بود. زمانی که نسخه Creators Update تقریبا آماده عرضه شده بود، مایکروسافت ارائه بیلدهای RS4 را برای کاربران حلقه Skip Ahead اینسایدرز شروع کرد.


Redstone 5

باتوجه به اینکه ویندوز ۱۰ رداستون ۴ ماه آینده ارائه خواهد شد، انتظار می‌رود چنین اتفاقی در خصوص نسخه Redstone 5 نیز رخ دهد.

این بیلدRS5  که در حال حاضر مایکروسافت آن را کامپایل نموده ۱۷۶۰۰ نام داشته و به نظر می‌رسد نخستین بیلدی از این نسخه باشد که کاربران حلقه Skip Ahead ویندوز اینسایدرز تجربه خواهند نمود. همچنین این اطلاعات در پکیچ‌های زبان موجود در مایکروسافت استور نیز اضافه شده است.

هنوز از سوی مایکروسافت برنامه‌ریزی مشخصی برای ارائه نسخه Redstone 5 پیش از انتشار نسخه عمومی RS4 اعلام نشده و کنجکاویم بدانیم مایکروسافت در سال جاری چه مواردی را در فروشگاهش ارائه خواهد کرد.

توجه داشته باشید که ۳-۴ بیلد ابتدایی Redstone 5 مسلما تغییرات گسترده‌ای نسبت به نسخه RS4 نخواهند داشت و به همین دلیل چندان مهم نیست که بیلدهای این نسخه جدید پیش از رداستون ۴ ارائه شود.


منبع: mspoweruser


مطالب پیشنهادی