فردا منتظر آپدیت تجمیعی جدید مایکروسافت برای ویندوز 10 باشید
۲۴ام بهمن ۱۳۹۶ مطالب آپی

مطابق رسم همیشگی مایکروسافت در روز سه‌شنبه، کاربران ویندوز ۱۰ باید خودشان را برای پچ‌ها و آپدیت‌ تجمیعی جدید آماده کنند. این بار مایکروسافت قرار است بروزرسانی‌های امنیتی بسیار مهمی را برای این سیستم عامل ارائه کند.

رویداد Patch Tuesday ماه فوریه ۲۰۱۸ از فردا آغاز شده و کاربران ویندوز ۱۰ می‌توانند منتظر آپدیت‌های تجمیعی ماهیانه به منظور رفع مشکلات امنیتی و همچنین بهبود عملکرد این سیستم عامل باشند.

اما این بار مایکروسافت پچ‌های جدیدی را برای آسیب‌پذیری Spectre Variant 2 ارائه خواهد کرد. شایان ذکر است که اینتل اخیرا بروزرسانی‌هایی را برای تراشه‌های Skylake خود منتشر کرد. کمپانی مایکروسافت نیز این اصلاحیه‌ها را در آپدیت تجمیعی جدید خود ارائه کرده و سایر تولیدکنندگان نیز این بروزرسانی را از طریق فرم‌ویر در اختیار کاربران قرار می‌دهند.


آپدیت تجمیعی

پیش‌تر در ماه ژانویه سال جاری بروزرسانی‌هایی برای رفع دو نقص امنیتی جنجالی اسپکتر و ملت‌داون ارائه شده بود که متاسفانه بسیاری از کاربران را با مشکلات مختلفی مواجه کرد. حالا مایکروسافت و سایر تولیدکننده‌ها این فرصت را دارند تا با بروزرسانی‌های جدید، به این دلخوری‌ها را برای همیشه پایان دهند.

در روز Patch Tuesday ماه ژانویه مایکروسافت آپدیت تجمیعی جدیدی را برای کاربران ویندوز ۱۰ ارائه ننمود؛ دلیل آن نیز واضح بود چرا که این کمپانی به منظور رفع دو نقص امنیتی مذکور قبل از این رویداد، بروزرسانی‌هایی را ارائه کرده بود. این پچ‌ها با تمرکز بر روی سیستم‌های مبتنی برای پردازنده‌های AMD منتشر شده بودند که چندی بعد به علت مشکلاتی نظیر عدم بوت برخی از سیستم‌ها، به ناچار توسط مایکروسافت غیرفعال شدند.

باید منتظر ماند و دید مایکروسافت چگونه پچ‌های و آپدیت‌های تجمیعی خود را منتشر می‌کند؛ اما آن‌طور که خبرها حکایت می‌کنند به نظر می‌رسد کاربران ویندوز ۱۰ باید منتظر چندین بروزرسانی مهم باشند.

منبع: news.softpedia


مطالب پیشنهادی