دو کمپانی ASUS و ASRock پردازنده‌های Ryzen 5 2400GE و Ryzen 3 2200GE را تایید کردند!
۲۴ام بهمن ۱۳۹۶ مطالب آپی

دو کمپانی ASUS و ASRock، به تازگی در لیست پردازنده‌های مورد پشتیبانی مادربردهای سوکت AM4 خود، حضور APUهای جدید Ryzen 5 2400GE و Ryzen 3 2200GE را تایید کردند. در ادامه مطلب با آپ آی آر همراه باشید.

پیشتر کمپانی AMD در دو اسلاید به معرفی APUهای جدید خود که از پردازشگرهای گرافیکی Radeon Vega نیز برخوردارند پرداخت. این پردازنده‌ها با پسوند GE در مدل‌هایی مانند ۲۲۰۰GE در سری Ryzen 3 و یا ۲۴۰۰GE در سری Ryzen 5 عرضه خواهند شد. حال دو کمپانی ایسوس و ASRock با افزودن پردازنده‌هایی با پسوند GE به لیست خود، عرضه این پردازنده‌ها را تایید کردند.

تصویری که مشاهده می‌کنید مربوط به لیست پردازنده‌های مورد پیشتیبانی برای مادربردهای AM4 کمپانی ASRock است. همچنین لیست پردازنده‌های مشخص شده را می‌توانید در وب‌سایت رسمی ایسوس نیز مشاهده کنید. همینطور انتظار می‌رود با انتشار آپدیت از سوی شرکای کمپانی AMD، امکان استفاده از APU های Raven Ridge ممکن شود.

همانطور که اشاره شد، دو پردازنده از سری Ryzen 3 و Ryzen 5 با پردازشگرهای گرافیکی AMD Radeon Vega همراه هستند. مدل Ryzen 5 2400GE با از ۴ هسته پردازشی و ۸ رشته پردازشی همراه هستند که فرکانس پردازشی آن در حالت پایه به ۳٫۲ گیگاهرتز می‌رسد و میزان این فرکانس در حالت افزایشی تا به حال مشخص نشده است؛ پردازشگر گرافیکی Vega 11 نیز در این پردازنده با ۷۰۴ واحد پردازشی جریانی همراه است. از سوی دیگر، برادر کوچکتر این پردازنده در مدل Ryzen 3 2200GE از ۴ هسته پردازشی، ۴ رشته پردازشی و فرکانس پردازشی پایه ۳٫۲ گیگاهرتز همراه است.


مطالب پیشنهادی