آشنایی با فهرستی از برخی ارزهای دیجیتال (Cryptocurrency) محبوب و پربازده
۲۴ام بهمن ۱۳۹۶ مطالب آپی

ارزهای دیجیتال یا به‌عبارتی‌دیگر Cryptocurrency ها اخیراً به یکی از جذاب‌ترین پداید حوزه الکترونیک و رایانه‌های شخصی مبدل گشته‌اند که سکه بیت‌کوین نیز در این میان بیشترین سهم محبوبیت را به خود اختصاص و نقل صحبت‌های محافل شده است. ورود به حوزه استخراج و یا خرید و فروش و انتقال ارزهای دیجیتال بدون شک نیازمند تدارک نوعی استراتژی قدرتمند و از پیش تعیین شده در خصوص دریافت بهترین بازدهی و منفعت بدون ضرر و زیان‌های مختلف می‌باشد که این مهم با جستجو و کسب اطلاعات و آشنایی با نحوه چگونگی انجام این مهم انجام‌پذیر می‌باشد.

سکه بیت‌کوین به دلیل افزایش چشمگیر ارزش و گسیل تعداد زیادی از افراد به سمت و سوی آن در حال حاضر به‌عنوان مهم‌ترین و محبوب‌ترین ارز دیجیتال به شمار می‌رود، البته نباید این نکته را نیز فراموش کرد که پای در میدان گذاشتن زود هنگام ارز فوق به‌عنوان اولین کریپتوکارنسی و هموار ساختن مسیر برای دیگر ارزهای موجود نیز در این زمینه تأثیرات بسیار فراوانی را به خود اختصاص می‌دهد. تعداد ارزهای دیجیتال قابل مبادله در سرتاسر کره زمین در حال حاضر به بیش از ۱۵۰۶ عدد گسترش یافته و پیوسته رو به افزایش می‌باشند که بیت‌کوین نیز در این میان تنها یکی از انواع ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود. حوزه عملکردی ارزهای فوق با توجه به نیازهای مالی و اقتصادی بسترهای مختلف ممکن است تنها محدود به یک کشور شده و یا سازمانی نوعی ارز دیجیتال ویژه را جهت فروش محصولات خود تحت توسعه قرار داده باشد، بنابراین استفاده از برخی کریپتوکارنسی‌ها به‌صورت بین‌المللی امکان‌پذیر نبوده و تنها محدود به یک بخش خاص می‌گردند.

ارزش ارزهای دیجیتالی با توجه به درجه سختی شبکه، محبوبیت در میان کاربران، تجهیزات مورد نیاز و … متفاوت بوده و حفر تمامی آن‌ها بر پایه یک رویه و روش خاص صورت نمی‌پذیرد. بر همین اساس ورود به حوزه استخراج ارزهای دیجیتال پیش از هر چیزی نیازمند تدارک بررسی‌هایی جهت یافتن بهترین ارز موجود با توجه به امکانات فعلی و یا آتیه و کسب حداکثر سود و منفعت از طریق آن می‌باشد.

ازآنجایی‌که تعداد ارزهای دیجیتال فعلی از شمارش بسیار فراوانی برخوردار گشته و گسترش آن‌ها نیز پیوسته رو به افزایش است، لذا تصمیم بر آن شد تا در قالب یک نوشته به معرفی برخی از پربازده‌ترین ارزهای دیجیتال حال حاضر بپردازیم. افزایش طول زنجیره شبکه (بلاک‌چین) یک ارز به معنای محبوبیت چشمگیر آن در میان کاربران و حل سریع پاسخ‌های بلوک‌ها توسط ماینرها می‌باشد که این مهم در حال حاضر در انحصار بیت‌کوین و به دنبال آن اتریوم، ریپل، بیت‌کوین کش، کاردانو و لایت‌کوین (به ترتیب) قرار دارد.

ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال

در انتها باید این نکته را نیز خاطر نشان کرد که ارزش فعلی ارزهای دیجیتال فوق، به خصوص نمونه‌های محبوب نظیر بیت‌کوین به‌صورت کاملاً لحظه‌ای تغییر کرده و امکان انتساب مقداری ثابت به آن‌ها وجود ندارد. همان‌طور که مشاهده می‌کنید الگوریتم‌های محافظتی ارزهای فوق و همچنین زبان‌های برنامه‌نویسی برخی از آن‌ها با یکدیگر متفاوت بوده و این مهم مستقیماً در نحوه استخراج تأثیرگذار می‌باشد.


مطالب پیشنهادی