هکرها ویندوزفون را برای اجرای Windows RT و برنامه‌های Store هک کردند
۱۹ام بهمن ۱۳۹۶ مطالب آپی

پروژه‌ای که قرار است Windows RT را برای دستگاه‌های ویندوزفونی ارائه دهد، ظاهرا پیشرفت بسیار خوبی دارد. توسعه دهندگان فعال در این پروژه موفق شده‌اند اپلیکیشن‌های موجود در Store را بر روی دستگاه مورد آزمایش، اجرا نمایند.

مایکروسافت اخیرا اعلام کرد که هیچ ویژگی یا گوشی هوشمند جدیدی در پلتفرم ویندوز ۱۰ موبایل ارائه نخواهد شد؛ این یعنی پلتفرم مذکور و دستگاه‌های مجهز به آن در حالت سکون قرار داشته و صرفا پچ‌های امنیتی تا اواسط سال ۲۰۱۹ برای آنها در دسترس قرار می‌گیرد.

از آنجایی که هیچ آینده‌ای برای ویندوزفون پیش‌بینی نمی‌شود، پروژه‌هایی مانند این باعث می‌شوند تا کاربران دستگاه‌های ویندوزفونی خود را تا مدت زمان بیشتری نگه دارند. اما در این مسیر مشکلاتی وجود دارند که بدون حمایت یا کمک مایکروسافت، برطرف کردن آنها بسیار دشوار خواهد بود.


Windows RT

کاربری در توییتر با نام imbushuo موفق شده تا Windows RT را بر روی یک گوشی هوشمند لومیا ۶۴۰ ایکس‌ال نصب کند. پس از برطرف‌سازی مشکلاتی نظیر عدم اجرای ویدیوها در مرورگر گوشی، این کاربر اکنون به موفقیت‌های دیگری دست یافته است.

این کاربر در گوشی Lumia 640 XL با سیستم عامل Windows RT توانست اپلیکیشن‌های موجود در ویندوز استور این نسخه از ویندوز را نصب نموده و به صورت روان آنها را اجرا کرد. همچنین قابلیت مالتی‌تسکینگ Windows RT که امکان اجرای دو برنامه به صورت همزمان و در کنار یکدیگر را به کاربر می‌دهد نیز در این گوشی با موفقیت قابل بهره‌گیری است.


Windows RT

در حالی که بسیاری از کاربران معتقدند امکان اجرای Windows RT بر روی یک دستگاه ویندوزفون می‌تواند جان تازه‌ای به آن ببخشد، اما در واقع محدودیت‌هایی وجود دارند که جلوی پیشرفت و تکامل پروژه‌هایی نظیر این را می‌گیرند.

برای مثال توسعه دهندگان اعلام کرده‌اند که به علت تفاوت‌های ساختاری بین ویندوز و ویندوزفون، قابلیت‌های سلولار(تماس و پیامک) بر روی Windows RT امکان‌پذیر نخواهد بود.

منبع: news.softpedia


مطالب پیشنهادی