مایکروسافت استاندارد جدیدی برای قابلیت NFC در دستگاه‌های ویندوز 10 را پتنت کرد
۱۸ام بهمن ۱۳۹۶ مطالب آپی

مایکروسافت اخیرا پتنتی را به ثبت رساند که به این کمپانی اجازه استفاده از استاندارد جدیدی در قابلیت NFC را می‌دهد. مایکروسافت این استاندارد جدید را برای دستگاه‌های ویندوز ۱۰ در سری Surface به کار خواهد برد.

در واقع این شانس وجود دارد که مایکروسافت از استاندارد NFC جدید خود در کاملترین دستگاه موبایل(سرفیس فون) و یا کامپیوترهای سری سرفیس که مدتی دیگر عرضه می‌شوند، استفاده نماید.

در پتنت ثبت شده مایکروسافت توضیح می‌دهد که NFC به عنوان یک تکنولوژی ارتباطی می‌تواند دو دستگاهی که با فاصله کمی از هم قرار گرفته‌اند را به‌صورت بی‌سیم به یکدیگر متصل کند.


NFC

این پتنت مایکروسافت با عنوان ارتباطات نزدیک امن و در ۳۰ ژانویه سال جاری به ثبت رسیده بود و یک تکنولوژی جدید مشابه NFC را نشان می‌دهد که پیش از برقراری و انتقال اطلاعات، یک کد دسترسی ایجاد می‌کند؛ بدین‌ ترتیب دستگاه از برقراری ارتباطی امن اطمینان حاصل خواهد کرد. این پتنت البته در ادامه حذف شد.

به‌نظر می‌رسد دستگاه تاشو و مجهز به ویندوز ۱۰ این کمپانی از تکنولوژی NFC امن بهره‌مند خواهد بود. شایان ذکر است که مایکروسافت اخیرا پتنت جدید دیگری در زمینه طراحی لولایی جدید برای دستگاه تاشو آینده‌اش را نیز ثبت کرده بود. این پتنت بر روی پایداری لولا و تکنولوژی ثبات وضعیت لولا(ثابت ماندن لولا بدون مکانیسم قفل بیرونی) تمرکز داشته است.

این پتنت‌ها همگی در مورد یک دستگاه موبایل با دو صفحه نمایش و قابلیت تاشدن با لولایی منحصربفرد و نوآورانه صحبت می‌کنند. اگر مایکروسافت با موفقیت چنین محصولی را تولید نماید می‌تواند دسته‌بندی جدید را در خانواده محصولات ویندوزی ایجاد کند.

منبع: windowslatest


مطالب پیشنهادی