اندروید اوریو تنها یک درصد و اندروید نوقا بیشترین سهم بازار را دارد
۱۸ام بهمن ۱۳۹۶ مطالب آپی

اندروید اوریو  (Android 8.0)  که در سال ۲۰۱۷ میلادی معرفی شد و هنوز برخی از توسعه‌دهندگان این نسخه از سیستم‌عامل گوگل را برای گوشی‌های هوشمند عرضه نکرده‌اند، تنها توانست به مرز یک درصد از مقدار نصب شده بر روی گوشی‌های هوشمند را بدست آورد. از سوی دیگر، اندروید نوقا (Android 7.0 / 7.1) پس از مدت‌ها تلاش و بردباری از اندروید ۶ پیشی گرفت و اکنون با مجموع هر دو نسخه‌ی ۷٫۰ و ۷٫۱ به میزان ۲۸٫۵% در صدر جدل قرار دارد. با آپ آی آر همراه باشید.


براساس آماری که در ماه جاری گرفته شده است، سیستم‌عامل اندروید نوقا (۷٫۰ / ۷٫۱) و اندروید اوریو توانستند پیشرفت خوبی داشته باشند در صورتی که دیگر نسخه‌های قدیمی اندروید، همگی کاهش مقدار نصب شده بر روی دستگاه اندرویدی را گزارش می‌دهند. در نتیجه پس از مدت یک سال سیستم‌عامل Nougat از اندروید Marshmallow پیشی گرفت.


شایان ذکر است که نه تنها کمپانی گوگل در کاهش سرعت رشد سیستم‌عامل اندورید  مقصر است، بلکه کمپانی‌های توسعه‌دهنده نیز در ارائه این بروزرسانی کوتاهی می‌کنند. در نتیجه مقدار رشد سیستم‌عامل‌ها پس از یک سال مشخص می‌شود. با توجه به اینکه اندروید اوریو پیشرفت‌های خوبی را به همراه دارد، اما همچنان گوشی‌های هوشمند هواوی، سامسونگ و ال‌جی در ارائه اندروید ۸ کم کاری می‌کنند.


دیدگاه شما در مورد اندروید ۸ چیست؟ آیا از این سیستم‌عامل استفاده می‌کنید؟

منبع Androidpolice


مطالب پیشنهادی