با Apple ID دیگر نیازی به ثبت‌نام در وب‌سایت‌ها نیست!
۱۵ام بهمن ۱۳۹۶ مطالب آپی

طبق گزارش منتشر شده از منابع خبری اپل، بر اساس کد کشف شده در نسخه بتا iOS 11.3، به نظر می رسد که اپل به کاربر اجازه خواهد داد تا با استفاده از Apple ID (شناسه اپل) برای یک بار بدون ثبت‌نام در وب سایت‌های متعدد از خدمات آنها استفاده شود.اما  در عوض، این سایت‌ها قادر خواهند بود اطلاعات محدودی از حساب iCloud کاربر، به احتمال زیاد نام واقعی و آدرس ایمیل را جمع آوری کنند. این داده ها، همرا با Apple ID شناسه اپل، برای وب سایت برای تأیید هویت کاربر کافی خواهد بود. یا آپ آی آر همراه باشید.


Apple ID

یکی دیگر از ویژگی‌های اشاره شده  امکان استفاده از کد QR به وسیله‌ی آیفون یا iPad برای ورود به وب‌سایت‌های می‌باشد که اجازه دسترسی توسط این کد را برای کاربران آی‌آو‌اس فراهم می‌کند. با توجه به وجود این سیستم، اجازه دادن به کاربران iOS برای ورود به وبسایت‌ها با کد QR، دسترسی به سایت‌های شخص ثالث راحت تر شده و  یک Apple ID به عنوان یک کلمه عبور در مقابل چندین و چند نام کاربری با اینکه سریع است اما امنیت پایینی را فراهم خواهد کرد.

شایان ذکر است، به دو دلیل هیچ تضمینی وجود ندارد که این سیستم در نسخه نهایی iOS 11.3 به کار گرفته شود. یک آنکه تنها پل ارتباطی تلویزیون‌های اپل استفاده از سیستم Apple ID می‌باشد، و دیگر سوءاستفاده از این سیستم و کاهش امنیت خواهد بود، مگر در آینده کمپانی اپل میزان امنیت را افزایش داده تا اطلاعات کاربران از این روش حفظ شود.


دیدگاه شما در مورد سیستم جدید Apple ID چیست؟

منبع PhoneArena


مطالب پیشنهادی