نسخه iOS اپلیکیشن OneDrive آپدیتی شامل چند ویژگی جدید دریافت کرد
۱۴ام بهمن ۱۳۹۶ مطالب آپی

مایکروسافت بروزرسانی جدیدی را برای نسخه iOS اپلیکیشن OneDrive منتشر کرده است. یکی از مواردی که خیلی سریع در این آپدیت متوجه خواهید شد، رابط کاربری می‌باشد که به منظور اسکن راحت‌تر در بین نام فایل‌ها و ارائه اطلاعات به شکلی سریع‌تر، بهبودیافته است.

در این بروزرسانی مایکروسافت تجربه کاربری یا UX را نیز بهبود بخشیده است. برای مثال، پیش‌تر شما تنها با لمس طولانی بر روی یک فایل یا باز کردن آن قادر به انجام دستورات مختلف بودید. اما حالا به لطف بروزرسانی جدید OneDrive یک منوی زمینه‌ای برای هر فایل در نظر گرفته شده است. با لمس علامت “…” در کنار هر فایل می‌توانید به این منوی جدید دسترسی پیدا کنید.

همچنین با بزرگتر شدن تصاویر بندانگشتی و نمایش جزییات بیشتر، اکنون شناسایی فایل‌های به اشتراک گذاشته شده به مراتب آسان‌تر شده است.


OneDrive

زمانی که فایل‌ها را بر روی آیپد خود مرور می‌کنید، در حالت نمایش چندستونه، برای دیدن نام بسیاری از فایل‌ها به مشکل برمی‌خورید. با بروزرسانی جدید OneDrive شما می‌توانید هر فایل را تنها در یک سطر نمایش داده و در صورت تمایل، ستون‌های دیگری را نیز اضافه کنید.

در آپدیت جدید، وان‌درایو بالاخره به کاربران این امکان را می‌دهد تا هر فایل یا پوشه‌ای را فارغ از این‌که در وان‌درایو یا شیرپوینت ذخیره شده‌ باشند، ارائه داده است. شما می‌توانید فایل‌ها را باز کنید، تغییراتی را اعمال و آنها را در مکان قبلی‌شان ذخیره نمایید.

همچنین مایکروسافت قابلیت پیش‌نمایش برای بیش از ۱۳۰ نوع فرمت را اضافه کرده است. در این لیست فرمت‌هایی مانند RAW، اشیا سه‌بعدی، فایل‌های TIFF، فایل‌های Java/Swift/C و بسیاری دیگر دیده می‌شوند.

در آیپد کاربران OneDrive از این پس می‌توانند قابلیت کشیدن و رها کردن را در اختیار داشته باشند. بدین ترتیب شما تنها با کشیدن یکی از تصاویر ذخیره شده در وان‌درایو به درون محیط ایمیل، آن تصویر را به راحتی ضمیمه و ارسال کنید. همچنین این قابلیت برای جابجایی پوشه‌ها نیز قابل استفاده می‌باشد.

از این لینک می‌توانید وان‌درایو جدید را در اپ استور اپل دانلود کنید.

منبع: mspoweruser


مطالب پیشنهادی