به اعتقاد ساتیا نادلا، کورتانا در درازمدت از Alexa پیشی خواهد گرفت
۱۳ام بهمن ۱۳۹۶ مطالب آپی

پس از ورود دستیار مجازی آمازون، Alexa به پلتفرم کامپیوترهای شخصی، بسیاری از کاربران و کارشناسان نگران اوضاع و احوال دستیار مجازی محبوبمان یعنی کورتانا شده‌اند. اما ظاهرا ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت نگرانی خاصی در این خصوص نداشته و اتفاقا حضور الکسا به پلتفرم ویندوز را هم تبریک گفته است!

وی در این خصوص گفت:


دستیار مجازی کورتانا باید در تمامی دستگاه‌ها و برای تمام کاربران در دسترس قرار بگیرد؛ این موضوع در خصوص سایر دستیارهای دیجیتالی نظیر Alexa نیز صادق بوده و به همین دلیل است که از حضور آنها در پلتفرم ویندوز خوشحال خواهیم شد. در نهایت این موضوع به نفع کاربران تمام می‌شود و این همان هدفی است که ما به دنبالش هستیم.

به گفته نادلا، کورتانا منابع اطلاعاتی بسیار خوبی مانند ویندوز ۱۰، آفیس ۳۶۵ و ایکس‌باکس را در اختیار دارد که می‌تواند به عنوان پلی بین زندگی کاری و شخصی هر فرد ایفای نقش کند.


Alexa

به اعتقاد نادلا فناوری دستیارهای مجازی هنوز در ابتدای راه است و اگر دقت کنید بسیاری از آنها شامل کورتانا، در گفتگوهای خود با کاربر بسیار احمق به‌نظر می‌رسند! به همین دلیل است که مایکروسافت سرمایه‌گذاری‌های جدی را در خصوص هوش مصنوعی به انجام رسانده و قطعا در آینده‌ای نه چندان دور نسخه‌ای از کورتانا عرضه می‌شود که به راحتی در موضوعات مختلف می‌تواند با کاربر صحبت کند.

 نادلا البته تاکید کرد که اگرچه آینده صرفا متعلق به کورتانا و یا Alexa نخواهد بود، اما در درازمدت دستیار مجازی مایکروسافت از اکثر نمونه‌های موجود پیش خواهد گرفت.

به‌طور کلی نمی‌توان از گوگل و آمازون غافل شد؛ گوگلی که با بخش Google Deepmind خود در بحث تحقیقات پیرامون هوش مصنوعی پیشتازی می‌کند و آمازونی که در زمینه ارائه محصولات هوش مصنوعی سابقه بسیار مثبت و خوبی داشته است.

منبع: mspoweruser


مطالب پیشنهادی