پیام‌رسان رسمی Telegram X عرضه شد (تماشا کنید)
۱۲ام بهمن ۱۳۹۶ مطالب آپی

با توجه به محبوبیت پیام‌رسان تلگرام و همه‌گیر شدن آن در میان کاربران، بخصوص کشور ایران، نسخه‌های غیررسمی بسیاری برای سوءاستفاده از این بستر و یا رفع نیاز کاربرانی که علاقه به مخفی شدن در فضای مجازی را دارند، توزیع و توسعه یافت. ساعاتی پیش نسخه رسمی از این پیام‌رسان با نام Telegram X معرفی شد. شایان ذکر است، برنامه تلگرام (بدون ایکس) از طریق فروشگاه‌های معتبر اندروید و آی او اس بیش از ۲۰ میلیون بار دانلود شده است. با آپ آی آر همراه باشید.

تلگرام ایکس (Telegram X) توسط توسعه‌دهنده‌گان گروه Telegram LLC منتشر شد، در صورتی که نسخه تلگرام از طریق Telegram LLP در فروشگاه‌های اندروید و IOS در دسترس است. این پیام رسان ابتدا برای سیستم‌عامل آی او اس و بعد از مدت گوتاهی برای سیستم‌عامل اندروید عرضه شد. Telegram X رابط کاربری کمی متفاوت‌تری دارد و گفتگو‌ها به صورت زبانه (Tab) شبیه به پیام‌رسان واتس اپ دسته بندی می شوند. همچنین استیکر و ایموجی‌ها بهینه‌سازی شده و حجم کمتری دارند. شایان ذکر است Telegram X سرعت بالایی داشته و نسبت به نسخه‌ی معمولی از امکانت بیشتری برخوردار است.


Telegram X

با توجه به اطلاعات منتشر شده از سوی توسعه‌دهندگان، پیام‌رسان Telegram X نسخه‌ای مجزا و ساخته شده بر اساس TDLib است که موفق شده پردازش سریعتری را نسبت به تلگرام اصلی برای کاربران مهیا کند؛ به گفته تلگرام، این اپلیکیشن مصرف باتری کمتری نسبت به نسخه اصلی دارد.

یکی از ویژگی‌هایی که شاید بسیاری از کاربران ایرانی در نسخه‌های غیر رسمی تلگرام از آن استفاده میکنند، فروارد پیام و متنی از گروه و کانال بدون ذکر مبدا است. پیام‌رسان Telegram X با ویژگی جدیدی با نام ” Send ad Copy ” در هنگام به اشتراک گذاری مطلب امکان آن را فراهم میکند تا نام و یا کانال مبدا از مطلب مورد نظر حذف شود. البته گزینه‌ی دیگری با نام “Remove Captions in Copy” وجود دارد که متن‌های همراه با یک فایل تصویری را حذف می‌کند.


Telegram X

از دیگر ویژگی‌های Telegram X می‌توان به، لمس گفتگوی مربوطه اشاره کرد که بدون آنکه پیام مخاطب Seen شود، آن را خواند. اضافه شدن نشانه تایید یا همان وریفای به کانال های رسمی،  Swipe (کشیدن به سمت راست و چپ) برای اشتراک گذاری مطلب و یا پاسخ به آن، از ویژگی‌های این برنامه است. در ادامه می‌توانید از طریق یک ویدیو کوتاه تمام ویژگی‌های تلگرام ایکس را مشاهده کنید.

شایان ذکر است، در حالیکه ساعاتی از معرفی این نسخه جدید نمی‌گذرد اما هر دو اپلیکیشن از روی اپ‌استور IOS حذف شده و دسترسی به آنها امکانپذیر نیست.


آیا شما از پیام‌رسان Telegram X استفاده کردید، با ما تجربه خود را در میان بگذارید.


منبع Telegram


مطالب پیشنهادی