کمپانی OPPO گوشی هوشمند تاشو با نمایشگری انعطاف‌پذیر را پتنت کرد
۱۱ام بهمن ۱۳۹۶ مطالب آپی

اگر یادتان باشد سال گذشته کمپانی ZTE گوشی هوشمند Axon M را معرفی کرد؛ این محصول در واقع نخستین گوشی هوشمند تاشو بازار مصرفی بود. اگرچه طراحی این گوشی هوشمند تاشو محسوب می‌شود، اما نمایشگرش این‌گونه نیست.

در واقع Axon M از دو صفحه نمایش که با یک لولا به یکدیگر متصل شده‌اند، بهره می‌برد. اما براساس اطلاعات جدیدی که در فضای اینترنت فاش شده، به نظر می‌رسد کمپانی چینی OPPO نیز در حال تولید یک گوشی هوشمند تاشو است. براساس اطلاعات منتشر شده، این کمپانی پتنتی را در خصوص یک گوشی هوشمند تاشو مجهز به نمایشگر انعطاف‌پذیر و تاشو به ثبت رسانده است.

در این پتنت می‌توان نقاشی‌هایی را از یک گوشی هوشمند را مشاهده نمود که تنها از یک نمایشگر خمیده و انعطاف‌پذیر برخوردار است. قسمت پشتی دستگاه جایی است که نمایشگر تا شده و ظاهری متفاوت از سایر قسمت‌های گوشی دارد.


گوشی هوشمند تاشو

در یکی از سمت‌های گوشی، می‌توان سیستم دوربین دوگانه با چینش عمودی، و در سمتی دیگر محفظه‌هایی متناسب با این دوربین‌ها را مشاهده کرد. این طور که از تصاویر پیداست، ظاهرا دوربین‌ها در هنگام بسته بودن گوشی، درون این حفره‌ها قرار خواهند گرفت.

در قسمت جلویی می‌توان برجسته‌ترین نکته این گوشی هوشمند تاشو را پیدا کرد؛ زمانی که گوشی به طور کامل باز شده باشد، یک نمایشگر بزرگ را شاهد خواهید بود. این برخلاف چیزی است که در گوشی Axon M زدتی‌ای دیده‌ بودیم؛ چرا که یک نوار مشکی در میان دو صفحه نمایش مطمئنا حواس کاربر را پرت کرده و لذت استفاده از یک صفحه نمایش یکپارچه را به شدت کاهش می‌دهد.


گوشی هوشمند تاشو

زمانی که گوشی تا می‌شود، شما یک گوشی هوشمند با صفحه نمایش خمیده را در اختیار خواهید داشت؛ یعنی چیزی شبیه به محصولات سری گلکسی اس سامسونگ.

کمپانی OPPO خیلی بر روی حاشیه صفحه تمرکز نکرده و بنابراین زمانی که گوشی در حالت بسته قرار دارد، نسبت تصویر کاملا معمول ۱۶:۹ را شاهد هستیم. در حالت بسته، دوربین جلو و سنسورها در سمت چپ حاشیه بالایی صفحه نمایش قرار دارند. بلندگوی ثانویه یا همان گوشی نیز در سمت راست این قسمت قرار گرفته‌ است.

کمپانی OPPO هنوز در خصوص تولید یا عرضه چنین محصولی، هیچ حرفی نزده است. همچنین به نظر می‌رسد، کمپانی وان‌پلاس نیز مشغول طراحی و ساخت محصولی مشابه می‌باشد.

منبع: gizmochina


مطالب پیشنهادی