افزایش برنامه‌های مخرب در فروشگاه Play Store و تدبیر‌ گوگل
۱۱ام بهمن ۱۳۹۶ مطالب آپی

پلت‌فرم‌های آنلاین بسیاری وجود دارند که می توان آنها را با فروشگاه Google مقایسه کرد. سرویس فروشگاه  Play Store توزیع دیجیتالی برنامه‌های سیستم‌عامل  اندروید را میزبانی می‌کند و بیش از ۳٫۵ میلیون برنامه در بستر این فروشگاه فعال می‌باشد. با توجه به اینکه سیستم‌عامل اندروید بر روی تعداد بسیار زیادی گوشی‌ هوشمند به صورت پیش‌فرض نصب است و کاربران برای رفع نیاز‌های سیستمی، از برنامه‌های مختلفی استفاده می‌کنند، توسعه‌دهندگان هم برای کسب درآمد از فروش برنامه‌های غیر رایگان، شروع به توسعه برنامه‌های کاربردی می‌پردازند. در این میان توسعه‌دهندگانی هم هستند که با توسعه برنامه‌های مخرب و بدافزار سعی در آلوده کردن فضای این فروشگاه و سودجویی های کلان هستند. با آپ آی آر همراه باشید.


Play Store

با توجه به اطلاعات منتشر شده از وبلاگ توسعه دهندگان برنامه‌های اندرویدی، بیش از ۷۰۰،۰۰۰ برنامه از بستر Play Store که قوانین اصلی را نقض کرده بودند، حذف شده و این مقدار افزایش ۷۰ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۶ را نشان می‌دهد. شایان ذکر است ۹۹ درصد این برنامه‌های مخرب پیش از اینکه توسط کاربر مورد استفاده قرار بگیرد، از این فروشگاه حذف شدند.

علاوه بر این، ۱۰۰،۰۰۰ توسعه دهنده با سابقه خرابکاری در این فروشگاه از روند تولید برنامه‌ها ممنوع شدند، همچنین گوگل اعلام کرد که شرایط ایجاد حساب جدید برای چنین افرادی بسیار سخت شده است.  اندرو اوون، مدیر بخش  Play Store، اشاره کرد  ارتقاء سطح ایمنی را با یادگیری ماشینی افزایش خواهیم داد.

شایان ذکر است، گوگل با افزودن سیستم Google Play Protect به این فروشگاه تعداد حملات فیشینگ و برنامه‌های مخرب را به بیش از نصف آمار سال‌های گذشته، کاهش داده است. اما این کمپانی در تلاش است تا فضای این فروشگاه کاملا امن باشد.


دیدگاه شما در مورد  فروشگاه  Play Store گوگل چیست؟

منبع PhoneArena


مطالب پیشنهادی