نگارش 1.83 از نرم‌افزار CPU-Z منتشر شد
۹ام بهمن ۱۳۹۶ مطالب آپی

اخیرا نگارش جدیدی از نرم افزار رایگان CPU-Z در نسخه ۱٫۸۳ منتشر شده است. این نرم افزار رایگان، امکان دسترسی به اطلاعات بسیاری از هر سیستم را فراهم می‌سازد که هر بار با عرضه قطعات جدیدی همانند پردازنده‌ها، نسخه بروزتر از این برنامه منتشر می‌شود.

این برنامه به صورت کلی به ۸ سربرگ تقسیم می‌شود؛ در هر تب اطلاعاتی از هر بخش از سیستم مشخص می‌شود، در بخش اول مدل و فرکانس پردازشی پردازنده را در تب CPU، میزان و مشخصات حافظه کش در تب Cachesh، سازنده مادربرد، نوع چیپست اصلی و نسخه بایوس در تب Motherboard، اطلاعات کاملی درباره حافظه RAM ها مانند تایمینگ‌ها، نوع چینش، حجم حافظه هر ماژول و میزان فرکانس در تب SPD و Memory، اطلاعاتی تکمیلی از آداپتور خروجی دهنده تصویر در بخش Graphics، اعمال تست و استرس برای ارزش یابی و درک پایداری در تب Bench و در نهایت مشخصات کلی نرم افزار از جمله نسخه آن در تب About نوشته شده است.

  


 

در طی انتشار هر نگارش جدید این نرم افزار، در وب سایت آپ آی آر می‌توانید نسخه منتشر شده را از طریق لینک دانلود دریافت کنید. تغییرات این نگارش در نسخه ۱٫۸۳، به پشتیبانی از پردازنده‌های سری Core M از سوی کمپانی اینتل و سری APU های جدید Raven Ridge از سوی کمپانی AMD، در ویندوز ۱۰ در بیلد ۱۶۲۹۹ مربوط است.

نسخه ۱٫۸۳ از نرم افزار CPU-Z را می‌توانید از این لینک دانلود کنید.


 


مطالب پیشنهادی