کمپانی SK Hynix تراشه‌های 16 گیگابایتی DDR4 جدید خود را معرفی کرد
۸ام بهمن ۱۳۹۶ مطالب آپی

شرکت SK Hynix به تازگی سری جدیدی از تراشه‌های ۱۶ گیگابایتی خود را معرفی کرده است. این تراشه‌ها هر کدام با برخورداری از ۱۶ گیگابایت حافظه DRR4، دو برابر حافظه بیشتری را نسبت به سری قبلی می‌توانند ارائه دهند. ماژول‌های سری جدید شرکت SK Hynix به لطف افزایش توان ذخیره سازی و افزایش ظرفیت در هر حافظه، می‌توانند با بکار بردن حافظه‌های کمتر، به ازای هر ماژول ۱۶ گیگابایت حافظه را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. علاوه بر این، این خاصیت در سری جدید تراشه‌های ۱۶ گیگابایتی این کمپانی، سبب مصرف کمتر انرژی به ازای هر ماژول خواهد شد.

بدین ترتیب سری جدید این تراشه‌ها می‌توان انتظار ماژول های ۳۲ گیگابایتی در چینش دو کانال، ماژول‌های ۶۴ گیگابایتی در چینش ۴ کاناله و در نهایت ماژول‌های ۱۲۸ گیگابایتی را در چینش ۴ کاناله با ۸ ماژول حافظه را داشت. همچنین می‌توان در سری سیستم‌های رده سروری شاهد ۴ ترابایت حافظه اصلی بود.

همانطور که مشاهده می‌کنید، لیست تراشه‌های ۱۶ گیگابایتی این شرکت به دو دسته FBGA96 و FBGA78 منتهی می‌شود؛ در این لیست، مدل‌های DDR4-2133 CL15 و DDR4-2400 CL17 در دسترس قرار دارند، همچنین در طبق این اسلاید کمپانی SK Hynix قصد دارد تا مدل‌ DDR4-2666 CL19 را در سه ماهه سوم سال جاری به این لیست اضافه کند.


مطالب پیشنهادی