بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1070 Ti
۳ام بهمن ۱۳۹۶ مطالب آپی

سيستم تست ما بر مبناي پلتفرم Z270 از سوکت LGA 1151 مي باشد. مادربورد GIGABYTE AORUS Z270X-GAMING 7 نیز میزبانی قطعات ما را بر عهده دارد.

– کارت گرافيک ASUS ROG STRIX GTX 1070 Ti به عنوان کارت اصلی این بررسی است و از ۵ کارت گرافیک GIGABYTE GTX 980 Ti G1 GAMING و ASUS ROG STRIX GTX 1080 OC ،ASUS ROG STRIX GTX 1080 OC و ASUS ROG STRIX RX 580 OC به همراه ASUS ROG STRIX RX VEGA 64 OC برای مقایسه استفاده کردیم. دلیل انتخاب این کارت های گرافیکی نیاز به توضیح ندارد!

– همچنين، پردازنده سيستم ما را Core i7 7700K با فرکانس پايه ۴٫۲ گيگاهرتز و ۴٫۵ گيگاهرتز در حالت Turbo تشکيل مي دهد. برای مرتفع ساختن محدودیت از جانب پردازنده، فرکانس آن را به ۴٫۸ گیگاهرتز افزایش دادیم.

– حافظه اصلي سيستم تست ما از چهار ماژول ۴ گيگابايتي Avexir Blitz DDR4 3200 Mhz تشکيل شده است. بر اساس پروفايل XMP، فرکانس ۳۲۰۰ مگاهرتز با ولتاژ ۱٫۳۵ ولت و زمان تاخير CL16 قابل دسترس است. در طول تمام تست های کارایی، پروفايل XMP فعال مي باشد.

_ خمیر حرارتی که از این به بعد استفاده خواهیم کرد، GREEN GT4-PREMIUM است. بررسی قبلی ما مربوط به این خمیر حرارتی است که پیشنهاد می کنیم حتما آن را مطالعه کنید.

– پاور CoolerMaster V850 وظيفه تامين برق مورد نياز سيستم و خنک کننده آبي پرقدرت DeepCool GamerStorm Captain 240EX وظيفه خنک کنندگي پردازنده را بر عهده دارد.

_ مانيتور ASUS PB287Q 4K UHD يکي از قطعات بسيار مهم ما محسوب مي شود. اين مانيتور، خستگي چشم و آسيب هاي جانبي را تقريبا به صفر مي رساند!

سایر مشخصات سیستم تست به شرح زیر است:

بنچمارک ها نیز به شرح زیر است:
۱) ۳DMark Vantage
2) 1.05 3DMark 11
3) 3DMark 2013
4) HWBot Unigine Heaven
5) AIDA 64 Extreme 5.7.300
6) Company of Heroes
7) HITMAN 2016
8) Rise of the Tomb Raider
9) Tom Clancy’s The Division
10) DiRT Rally

همان‌طور که ملاحضه مي‌کنيد، در اين قسمت از ۱۰ بنچمارک براي تست کارت‌هاي گرافيک استفاده مي‌کنيم. ابتدا ۴ عدد از سنگين‌ترين بنچمارک‌هاي موجود براي کارت گرافيک را اجرا مي کنيم، اين بنچمارک‌ها بهترين گزينه براي تست کارتهاي گرافيک در بين توليدات کمپاني FutureMark هستند. شما نيز پس از دريافت فايل حاوي آنها مي توانيد به نصب و اجراي هر کدام بپردازيد. البته در ۳DMark Vantage فقط ۴ تست اول اجرا مي شود و تست هاي آپشنال حذف گرديده تا شرايط استاندارد باشد. بنچمارک AIDA 64 Extreme نيز قدرت کارت هاي گرافيک در محاسبات خام به علاوه مواردي ديگر مي‌سنجد.

بعد از بنچمارک ها به سراغ تست کارتهاي گرافيک در محيط بازي ها مي‌رويم تا مشاهده کنيم نتايج ثبت شده تا چه حد صحيح است؟! در اين قسمت از ۵ بازي سنگين استفاده مي‌کنيم که محيط خوبي را براي محک زدن کارت‌هاي گرافيک فراهم مي‌کنند. براي اجرا تست در محيط گيم ابتدا هر کدام از بازي ها را نصب کرده و سپس با استفاده از قسمت بنچمارک در خود بازي تست ها را اجرا کرديم. تمامي گيم هاي تست شده سنگين بوده و از نسخه يازدهم و DirectX استفاده مي‌کنند. البته HITMAN و Tomb Rider و جدیدا Division از DirectX12 نيز پشتيباني کرده و در هر دو حالت آنها را تست مي‌کنيم. تمامی بازی های تست شده اورجینال بوده و دارای آخرین آپدیت در زمان هر بررسی هستند. وضوح تصوير در ابتدا ۱۰۸۰p انتخاب شده که يک استاندارد براي اجراي تست هاي محيط بازي محسوب مي‌شود و بسياري از کاربران داراي مانيتور با اين رزوليشن هستند و سپس وضوح ۲۱۶۰p را تست مي‌کنيم که تقریبا همه‌ي کارت‌هاي گرافيک حال حاضر را به زحمت انداخته و به خوبي اختلاف کارايي کارتهاي مورد تست را نشان مي‌دهد. همچنين دور فن کارت گرافيک نيز در طول تمام تست ها در حالت خودکار است.
برای مشاهده سایز بزرگتر تصویر روی آن کلیک کنید

مشخصات کارت گرافيک مورد بررسي از زبان GPU-Z:


مطالب پیشنهادی