آموزش نحوه استفاده از ایموجی (Emoji) در نرم‌افزار ویرایشگر فتوشاپ
۳ام بهمن ۱۳۹۶ مطالب آپی

شکلک‌های بامزه خندان، گریان، اخمو و … که تحت عنوان عمومی ایموجی (Emoji) مورد شناخت قرار می‌گیرند از دیرباز تاکنون محبوبیت بسیار فراوانی را در میان مصرف کنندگان بسترهای مختلف به‌خصوص شبکه‌های مجازی کسب کرده و نقش بسیار هنگفتی را در برقراری ارتباط میان کاربران ایفا می‌نمایند؛ به‌گونه‌ای که برخی پیشبرد گفتگوی متنی خود را کاملاً با استفاده از آن‌ها صورت داده و از این طریق احساس فعلی خود را به‌طرف مقابل القا می‌کنند.

محبوبیت شکلک‌های ایموجی اخیراً به حدی افزایش پیدا نموده است که علاوه بر اینکه تعداد آن‌ها به لطف افراد فعال در زمینه طراحی با افزایش چشمگیری مواجه گشته، بلکه شبکه‌های مجازی مختلف نیز پیوسته به دنبال ابداع رویه و روش‌هایی جهت فراهم آوردن امکانات گوناگون جهت استفاده از آن‌ها در هنگام اشتراک محتوا برای مصرف‌کنندگان خود می‌باشند. به‌عنوان مثال توسعه‌دهندگان شبکه اجتماعی اینستاگرام با افزودن قابلیت استفاده از شکلک‌های از پیش طراحی شده در زمان ارسال پست موقت که از آن تحت عنوان استوری یاد می‌شود موانع سد راه افراد در خصوص استفاده از نرم‌افزارهای ویرایش تصاویر جهت این مهم را کاملاً هموار ساخته است؛ حال نوبت به ویرایشگر بسیار محبوب و قدرتمند کاربران حرفه‌ای و معمولی یعنی فتوشاپ رسیده است تا با فراهم آوردن این مهم، جلوه محتویات ویرایش شده را با زیبایی فراتری مواجه سازد.

متأسفانه قابلیت استفاده از شکلک‌های ایموجی در حال حاضر تنها به قالب محصول Photoshop CC 2017 افزوده و امکان استفاده صحیح از آن در نسخه‌های دیگر ویرایشگر فوق وجود ندارد، لذا دستورالعمل‌های نوشته فعلی نیز بر پایه نرم‌افزار نامبرده تدوین شده است.

ابتدا نرم‌افزار ویرایشگر فتوشاپ را گشوده و سپس سند جدیدی را ایجاد نمایید.

ابزار تایپ را با استفاده از کلید میانبر T انتخاب نمایید.

ایموجی

حال کافی است تا از طریق منوی کشویی انتخاب حروف تایپ، فونت مورد نیاز که تحت برچسب EmojiOne Color شناخته می‌شود را انتخاب نمایید؛ مشاهده می‌کنید که پنل شکلک‌های ایموجی بلافاصله نمایان می‌گردد.

ایموجی

حال موقعیتی از سند را به‌منظور تایپ محتوا انتخاب (با کلیک نمودن و قرار دادن نشانگر تایپ در آن محل) و سپس بر روی شکلک مورد نظر به‌منظور وارد نمودن آن دو مرتبه کلیک کنید؛ مشاهده می‌کنید که قالب ایموجی سریعاً به سند اضافه می‌شود.

ماهیت شکلک‌های فونت مورد استفاده در نوشته فعلی بر پایه نوع برداری توسعه یافته و لذا امکان بزرگ‌ و کوچک نمایی آن‌ها تا اندازه دلخواه بدون هیچ‌گونه افت کیفیتی میسر می‌باشد. بر همین اساس کافی است تا لایه ایموجی مورد علاقه خود را پس از درج در نوشته انتخاب و سپس با فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl + T، اندازه آن را تا حد مورد نیاز با افزایش و یا کاهش همراه سازید.  ذکر این نکته نیز ضروری است که افزودن شکلک‌های مربوطه به قالب یک سند از محدودیت خاصی برخوردار نبوده و امکان اضافه نمودن هر تعداد دلخواه در لایه‌های متمایز از یکدیگر جهت ویرایش برقرار می‌باشد.

ایموجی

شکلک‌های ایموجی تاکنون توجهات بسیاری را از جانب کاربران شبکه‌های مجازی به سمت و سوی خود روانه ساخته و همان‌طور که پیشتر نیز اشاره شد نقش بسیار هنگفتی را در نحوه ارتباط افراد با یکدیگر ایفا می‌نماید. بر همین اساس کمپانی ادوبی نیز با افزودن قابلیت استفاده از تصاویر نامبرده در نرم‌افزار ویرایشگر بسیار محبوب خود مجدداً برگ درخشان دیگری را در زمینه احترام به خواسته مصرف‌کنندگان تحت نام خود در آورد است.


مطالب پیشنهادی