کمپانی SK Hynix عرضه حافظه‌های GDDR6 را آغاز کرد
۲ام بهمن ۱۳۹۶ مطالب آپی

نام SK Hynix را حتما در بین تراشه‌های DRAM و NAND شنیده‌اید، این کمپانی کمپانی به تازگی اعلام کرده است که حافظه‌های ویدیویی GDDR6 خود، در ظرفیت ۸ گیگابیت یا ۱ گیگابایت آماده عرضه و فروش عمده است.

به صورت کلی حافظه‌های سری GDDR6 این کمپانی، در چهار نوع است که به دو دسته H56C8H24MJR-S2C و H56C8H24MJR-S0C تقسیم می‌شوند. در دسته S2C هر کدام از استک حافظه‌های ۱ گیگابایتی، پهنای باندی معادل ۱۴ و ۱۲ گیگابیت بر ثانیه را خواهد داشت. دسته دیگر نیز (S0C) این مقدار از پهنای باند به ۱۲ و ۱۰ گیگابیت بر ثانیه می‌رسد.


 


 

در میان این دو دسته از حافظه‌های ویدیویی GDDR6، سری S2C علاوه بر ارائه پهنای باند بیشتر، در مصرف انرژی نیز در مقایسه با سری S0C، بسیار بهینه است. این حرف در حالی به اثبات می‌رسد که طبق منبع خبری، سری S2C برای دستیابی به پهنای باند ۱۴ گیگابیت برثانیه ولتاژ کاری ۱٫۳۵ و در ۱۲ گیگابیت بر ثانیه ولتاژ کاری ۱٫۲۵ ولت را خواهد داشت. از سوی دیگر، سری S0C برای دستیابی به پهنای باند ۱۲ و ۱۰ گیگابیت برثانیه، به ترتیب نیازمند ولتاژ کاری ۱٫۳۵ و ۱٫۲۵ ولت است.


در همین حال، سامسونگ به عنوان رقیب این برند، عرضه حافظه‌های GDRR6 خود را با ظرفیت ۱۶ گیگابیت یا ۲ گیگابایت آغاز کرده است. انتظار می‌رود برای این چنین حافظه‌هایی، از پهنای باندی ۲۵۶ بیتی و برای سری ۸ گیگابیتی، از پهنای باند ۱۲۸ بیتی استفاده شود. البته شرکت سامسونگ، تراشه‌های GDDR6 خود را تنها با حافظه بیشتر عرضه می‌کند، بلکه این حافظه‌ها را با پهنای باندی ۱۸ گیگابیت بر ثانیه، همراه با ولتاژ کاری ۱٫۳۵ ولت عرضه می‌کند.

با توجه به این عرضه گسترده از تراشه‌های GDDR6 به صورت عمده، انتظار می‌رود تا در سال میلادی جاری شاهد عرضه کارت گرافیک‌های جدید شرکت NVIDIA همراه با معماری Volta، با برخورداری از این حافظه‌ها بود. نظر شما درباره این مطلب چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع: TechPowerUp


مطالب پیشنهادی