هشدار و انتقاد تیم کوک از استفاده بيش از حد فناوری در میان کودکان
۲ام بهمن ۱۳۹۶ مطالب آپی

با توجه به همه گیر شدن فضای مجازی و تولید گوشی‌های هوشمند ارزان قیمت و انبوه برنامه‌های اجتماعی، تیم کوک مدير عامل اپل با سخنراني در نشستي واقع در شهر لندن روز گذشته به مساله زیاده روی در استفاده از محصولات اپل نیز اشاره کرد و استفاده بيش از حد از فناوري و شبکه هاي اجتماعي را مورد انتقاد قرار داد. با آپ آی آر همراه باشید.

تیم کوک


 

تیم کوک ۵۷ ساله اپل در این مورد تصریح کرد: من بچه ندارم. اما یک خواهرزاده دارم که در زمینه استفاده از فناوری برایش حد و مرزهایی معین کرده ام. برخی چیزها هست که اجازه اش را نمی دهم و نمی خواهم که از طریق شبکه های اجتماعی در دسترس باشند.

پیش از این عده ای از سهام داران اپل خواستار رسیدگی این شرکت به موضوع اعتیاد برخی بچه ها به استفاده از آیفون شده بودند و اپل نیز در واکنش قول داد امکان کنترل سیستم عامل آی او اس را افزایش دهد تا والدین راحت تر بتوانند استفاده فرزندانشان از آیفون را مدیریت کنند.

تیم کوک در سخنان خود اشاره کرد، من اعتقادی به استفاده بیش از حد از فناوری ندارم و فردی نیستم که بگویم استفاده دائمی از فناوری در همه زمان ها باعث دستیابی ما به موفقیت می شود. من مشترک تمامی خدمات فناوری نیستم.

تیم کوک مدیرعامل اپل افزود:


 باور ندارم که فناوری باید نقش اصلی را در تمامی موضوعات دانشگاهی ایفا کند و به عنوان مثال در رشته ادبیات باید زیاد از فناوری استفاده کنیم. احتمالا نه.

منبع morningnews.date


 


مطالب پیشنهادی