مایکروسافت آپدیت تجمیعی KB4073290 ویندوز 10 را منتشر کرد
۳۰ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

لینک‌های دانلود مستقیم برای آپدیت تجمیعی KB4073290 مایکروسافت برای تمام دستگاه‌های مجهز به نسخه Fall Creators Update ویندوز ۱۰ در دسترس قرار گرفت. بیلدBuild 16299.194  که بروزرسانی مهمی برای کامپیوترهای مبتنی بر پردازنده‌های AMD محسوب می‌شود؛ سرانجام هم دو نقص امنیتی اسپکتر و ملت‌داون را برطرف می‌کند و هم مشکل عدم بوت شدن این دستگاه‌ها را رفع خواهد کرد.

کاربران می‌توانند فایل نصب‌کننده آفلاین آپدیت تجمیعی KB4056892 ویندوز ۱۰ را از طریق وب‌سایت رسمی مایکروسافت دریافت نمایند.

مایکروسافت، گوگل و اپل خیلی سریع نسبت به دو نقص امنیتی اسپکتر و ملت‌داون واکنش نشان داده و پچ‌هایی را برای محصولات خود منتشر نمودند. بروزرسانی‌های ارائه شده برای نسخه‌های ۱۰، ۸٫۱ و ۷ متاسفانه برای کاربران دستگاه‌های مبتنی بر پردازنده‌های Athlon ای‌ام‌دی، چندان خوشایند نبود. این بروزرسانی‌ها باعث می‌شد تا سیستم بوت نشود.


آپدیت تجمیعی KB4073290

اما امروز مایکروسافت بیلد ۱۶۲۹۹٫۱۹۴ ویندوز ۱۰ را برای کامپیوترهای شخصی مبتنی بر AMD و Intel ارائه کرد تا هر دو مشکل برطرف شود. برای بروزرسانی سیستم خود وارد بخش Settings شده و سپس به مسیر Update & Security -> Windows Update رفته و در نهایت بر روی گزینه Check for updates کلیک کنید.

لینک‌های دانلود مستقیم برای آپدیت تجمیعی KB4073290 ویندوز ۱۰:

۶۴bit (x64) – 32bit (x86)

ظاهرا مایکروسافت در این بروزرسانی ویژگی جدیدی را برای این سیستم عامل ارائه نکرده است. در واقع آپدیت تجمیعی مذکور صرفا مشکل بوت نشدن برخی از دستگاه‌های AMD را برطرف می‌کند؛ البته احتمالا علاوه بر این، چند مورد از باگ‌های جزیی نیز رفع شده‌اند.

اگر کامپیوتر شخصی شما بر روی صفحه آبی مرگ یا BSOD گیر کرده و بوت نمی‌شود؛ باید مجددا ویندوز ۱۰ را نصب کرده و سپس بیلد ۱۶۲۹۹٫۱۹۴ را بر روی آن اعمال کنید.

منبع: windowslatest


مطالب پیشنهادی