برتری پردازنده Core i7-8705 در مقابل یک پردازنده نسل هشتمی اینتل و کارت گرافیک GeForce MX 150
۲۹ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی


 

همانطور که مطلع هستید، شرکت اینتل به تازگی در برخی از پردازنده‌های خود، از پردازشگرهای گرافیکی AMD در سری Vega استفاده می‌کند که این ترکیب تا اینجا توانسته است نتیجه‌ای مطلوبی را داشته باشد. از نمونه این محصولات اینتل، می‌توان به پردازنده Core i7-8705 شرکت اینتل اشاره داشت که از یک پردازشگر سری Vega از سوی شرکت AMD برخوردار است؛ این پردازشگر گرافیکی بکار رفته دارای ۴ گیگابایت حافظه ویدیویی از نوع HBM2 است.

ترکیب این پردازنده مرکزی با یک پردازشگر گرافیکی AMD Vega توانسته است تا جایی نتیجه مطلوبی را ارائه دهد، که در مقابل یک پردازنده نسل هشتمی و یک کارت گرافیک مستقل GeForce MX 150، بتواند کارایی بیشتری را ارائه دهد. البته این حرف وقتی تایید می‌شود که نتیجه عملکرد این پردازنده را به صورت بنچمارک مشاهده می‌شود.

شرکت Dell به عنوان یکی از نام‌های آشنا در زمینه تولید لپ‌تاپ، به تازگی در یک مدل از لپ‌تاپ‌های ۲ در یک خود، پردازنده Core i7-8705 را بکار گرفته است. از سوی برای مقایسه این پردازنده، یک لپ‌تاپ Swift 3 (SF314-51) از سوی شرکت Acer با پردازنده Core i5 – 8250U و کارت گرافیک GeForce MX 150 و یک لپ ‌تاپ Dell دیگر، در مدل XPS 13 9370 با یک پردازنده نسل هشتمی و پردازشگر گرافیکی مجتمع HD620 انتخاب شده است. جهت نتیجه گیری از کارایی این سه دستگاه، بر روی هر کدام بنچمارک عنوان Rise of the Tomb Raider گرفته شده است. در ادامه نیز می‌توانید نتیجه بنچمارک این سه لپ‌تاپ را به صورت تصویر مشاهده کنید.

  


 

منبع: TechPowerUp


مطالب پیشنهادی