با بروزرسانی جدید مشکل بوت نشدن کامپیوترهای مبتنی بر AMD برطرف شد
۲۹ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

کمپانی مایکروسافت امروز بروزرسانی‌های تجمیعی جدیدی را برای سه نسخه از سیستم عامل ویندوز ۱۰ ارائه کرد تا مشکلی که منجر به عدم بوت سیستم‌های مبتنی بر پردازنده‌های AMD می‌شد را برطرف نماید.

چند روز پیش، مایکروسافت بروزرسانی‌های امنیتی را برای رفع دو نقص ملت‌داون و اسپکتر منتشر کرده بود. پس از نصب این آپدیت‌ها، کامپیوترهای مبتنی بر ای‌ام‌دی قادر به بوت شدن نبوده و متاسفانه هیچ راه حلی هم برای این موضوع وجود نداشت.

سه آپدیت تجمیعی جدید ویندوز ۱۰ علاوه بر رفع نواقص امنیتی ملت‌داون و اسپکتر، مشکل بوت نشدن کامپیوترهای مبتنی بر پردازنده‌های AMD را نیز برطرف می‌کند.


AMD

پچ‌های امنیتی مایکروسافت برای رفع دو مشکل مذکور، اوایل هفته جاری منتشر شده بودند اما باتوجه به مشکل عدم بوت در کامپیوترهای AMD، مایکروسافت تصمیم گرفت تا روند انتشار آپدیت‌های امنیتی ویندوز ۱۰ و۷ را موقتا متوقف نموده و به این مشکل جدید رسیدگی نماید.

مایکروسافت در این خصوص در صفحه پشتیبانی خود اعلام کرد:


مایکروسافت براساس گزارشات دریافتی می‌داند که برخی دستگاه‌های مبتنی بر پردازنده‌های AMD پس از نصب بروزرسانی‌های امنیتی جدید، بوت نمی‌شوند. با بررسی‌های صورت گرفته متوجه شدیم که برخی چیپست‌های ای‌ام‌دی مطابق اسنادی که قبلا به منظور توسعه اقدامات کاهش‌دهنده سیستم عامل ویندوز جهت محافظت در برابر نواقص امنیتی چیپست که با نام اسپکتر و ملت‌داون شناخته می‌شوند؛ عمل نکرده‌اند.

کمپانی مایکروسافت امروز سه آپدیت تجمیعی Build 16299.194، Build 15063.877 و Build 14393.2034 را برای نسخه Fall Creators Update، Creators Update و Anniversary Updates سیستم عامل ویندوز ۱۰ ارائه نمود. شما می‌توانید از طریق مسیر Settings -> Updates & Security -> Windows Update به این بروزرسانی جدید دسترسی داشته باشید.

منبع: windowslatest


مطالب پیشنهادی