مایکروسافت با همکاری Nordcloud روند توسعه هوش مصنوعی را سرعت می‌بخشد
۲۷ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

کمپانی مایکروسافت اعتقاد دارد هوش مصنوعی به زودی یک تکنولوژی کاملا مرسوم تبدیل شده و در سراسر جهان، صنایع مختلف را متحول خواهد کرد. به همین دلیل اگر پیگیر اخبار بوده باشید؛ این غول نرم‌افزار از مدتی پیش همکاری‌های جدیدی را برای توسعه هوش مصنوعی، با چند کمپانی دیگر صورت داده است.

در واقع تقریبا یک هفته پیش، مایکروسافت و کمپانی آداپتیو بایوتکنولوژیز همکاری جدیدی را به منظور رمزگشایی سیستم ایمنی بدن انسان، آغاز کردند. در مثالی دیگر می‌توان به ماه گذشته اشاره داشت که مایکروسافت به همراه فوجیتسو به منظور یافتن راه‌هایی برای ایجاد تحول در نحوه کار افراد در کمپانی‌های مختلف؛ با یکدیگر قرارداد همکاری به امضا رساندند.

اما امروز، خبر جدیدی در زمینه گسترش فعالیت‌ها و همکاری‌های این کمپانی منتشر شده است. کمپانی Nordcloud که یکی از ارائه‌دهندگان برجسته سرویس‌های ابری در منطقه اروپا محسوب می‌شود، اعلام کرد که قرار است با همکاری مایکروسافت، راهکارهای جدیدی مبتنی بر هوش مصنوعی و Azure را ارائه کنند.

براساس اخبار منتشر شده، این دو کمپانی قویا به دنبال توسعه هوش مصنوعی در سراسر منطقه اروپا هستند.


مایکروسافت

با استفاده از Azure، نُردکلاد به مشتریان کمک می‌کند تا پروژه‌های هوش مصنوعی خود را در مدت زمان کوتاه‌تری تکمیل کنند. ارائه دهنده سرویس‌های ابری Nordic، در گذشته تجربه خوبی بابت همکاری با پلتفرم Azure بدست آورده است. مشتریان این سرویس دهنده می‌توانند از این پلتفرم به منظور توسعه ویژگی‌های مهم در راهکارهای کنونی، بهره ببرند.

کمپانی Nordcloud نیز با نظر مایکروسافت مبنی برای توسعه چشمگیر هوش مصنوعی در آینده‌ای نزدیک، موافق است؛ به اعتقاد این دو کمپانی، هوش مصنوعی در آینده به عنوان نیروی پیشران در سرویس‌های دیجیتالی نسل جدید محسوب شده و تجربه کاربری را تا حد بسیار زیادی بهبود خواهد داد.

همکاری این دو کمپانی، آن‌طوری که خودشان می‌گویند، باعث شمول بیشتر هوش مصنوعی خواهد شد؛ این یعنی کسب‌وکارهای به مراتب بیشتری به استفاده از این فناوری نوین روی می‌آورند و در نتیجه نسل جدیدی از راهکارهای مبتنی بر هوش مصنوعی، شکل می‌گیرد.

منبع: neowin


مطالب پیشنهادی