آموزش نحوه ساخت و استفاده از تعداد چندین حساب کاربری در تلگرام (Telegram)
۲۷ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

استفاده از تعداد چندین حساب کاربری مختلف در شبکه‌های مجازی گوناگون برای آن دسته از افرادی که قصد دارند تا تمایزی را در بین فعالیت‌های متفاوت خود ایجاد کرده و از تداخل آن‌ها جلوگیری نمایند بدون شک به‌عنوان قابلیتی مهم تلقی می‌گردد. به‌عنوان‌مثال ممکن است فردی قصد داشته باشد تا مسائل کاری و زندگی شخصی خود را از یکدیگر جدا کرده و ضمن برخورداری از دو حساب کاربری متفاوت در شبکه اجتماعی اینستاگرام، به مدیریت و پیشبرد آن‌ها به‌صورت کاملاً جداگانه بپردازد؛ درست همانند خدمات ارسال نامه‌های الکترونیکی (ایمیل) که برخی آدرس‌های متفاوتی را برای خود ایجاد و سپس با توجه به موقعیت، نشانی مناسب را در اختیار مراجعه‌کنندگان قرار می‌دهند. این مهم نه تنها از واگرایی محتویات به اشتراک گذاشته شده جلوگیری کرده و محیط کاری تمیزی را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد، بلکه از هدر رفت زمان نیز به‌طور چشمگیری جلوگیری می‌نماید.

مطمئناً مراجعه به تنها حساب کاربری و سپس مشاهده انبوه پیغام‌های تبلیغاتی و نیاز به پاسخ‌گویی به آن‌ها، درحالی‌که پیام یکی از مهم‌ترین افراد زندگی در سیل درخواست‌های مربوطه بی‌پاسخ مانده و یا ارسال جواب با تأخیر فراوانی صورت پذیرد به‌هیچ‌عنوان جنبه‌ مطلوبی را ایجاد نمی‌نماید.

اگر شما نیز از جمله استفاده‌کنندگان ثابت شبکه‌های اجتماعی پیشرو و نوین عصر فعلی به شمار می‌روید، حتماً تاکنون به این نکته پی برده‌اید که بسیاری از بسترهای گوناگون نظیر اینستاگرام و … قابلیت ایجاد تعداد چندین حساب کاربری و سپس استفاده هم‌زمان از آن‌ها را برای کاربران خود فراهم آورده‌اند. این درحالی‌که است که تلگرام (Telegram) به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین و پرمخاطب‌ترین شبکه‌های اجتماعی موجود در جهان متأسفانه در این زمینه از رقیبان خود اندکی عقب افتاده و امکان استفاده از تنها یک حساب کاربری را به ارمغان آورده است، اما خوشبختانه این محدودیت نیز اخیراً مرتفع و بستر قدرتمند تلگرام را یک قدم به سمت پیشرفت نزدیک‌تر نموده است.

تلگرام

ازآنجایی‌که قابلیت استفاده از تعداد چندین حساب کاربری برای برخی از مصرف‌کنندگان بسیار مهم به شمار رفته و درخواست‌های بسیاری مبنی بر این امر نیز ارسال شده‌اند، لذا سازندگان و توسعه‌دهندگان شبکه اجتماعی مذکور سرانجام به خواسته کاربران خود احترام و امکان به‌کارگیری اکانت‌های متعدد را در آخرین نسخه عرضه گردیده برای سیستم‌عامل آندروید (۴٫۷) فراهم آورده‌اند. اگرچه نسخه‌های غیررسمی شبکه نامبرده این مهم را پیشتر به شیوه‌های مختلفی به مصرف‌کنندگان خود ارائه داده‌اند، اما علاوه بر اینکه استفاده از برخی از آن‌ها به‌هیچ‌عنوان پیشنهاد نشده، افزودن ویژگی‌های گوناگون به بطن نرم‌افزار اصلی شبکه اجتماعی تلگرام که توسط کاربران فراوانی مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز خود اقدامی قابل ستایش به شمار می‌رود.

برای این منظور ابتدا آخرین نسخه (v4.7.1) نرم‌افزار رسمی تلگرام را از فروشگاه گوگل دانلود و سپس بر روی دستگاه تلفن همراه خود نصب نمایید.

پس از ورود به حساب کاربری فعلی خود، بر روی کلید منو کلیک کرده و یا انگشت خود را از حاشیه سمت چپ صفحه نمایشگر به سمت راست آن بکشید.

کلید Add Account همان‌طور که از عنوان آن مشخص است به‌منظور افزودن تعداد حساب‌های کاربری فراتر ایفای نقش می‌نماید. درصورتی‌که کلید نامبرده در منوی به نمایش در آمده قابل مشاهده نمی‌باشد، کافی است تا بر روی کلید فلش موجود در مجاورت نام حساب خود کلیک نمایید (درصورتی‌که فلش مذکور نیز مشاهده نگردیده و یا کلید Add Account در زیرمجموعه  آن قابل یافت نیست، نسخه نرم‌افزار نصب شده با آنچه که دستورالعمل نوشته فعلی بر پایه آن تدوین گشته است متفاوت بوده و قدیمی‌تر می‌باشد).

حال پس از کلیک نمودن بر روی کلید اشاره شده، مشاهده می‌کنید که صفحه‌ای کاملاً یکسان با رابط ساخت حساب کاربری اولیه نمایان می‌گردد که کافی است تا ابتدا از طریق منوی کشویی فوقانی کشور ایران را انتخاب و سپس شماره تلفن همراه را به‌منظور ساخت اکانت جدید درج نمایید. گزینه Sync Contacts نیز در صورت فعال بودن به همگام‌سازی کلیه مخاطبان ذخیره شده در حافظه تلفن همراه با حساب کاربری مبادرت می‌ورزد.

تلگرام

اکنون پس از درج اطلاعات صحیح، بر روی علامت تیک موجود در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کرده و سپس کد حفاظتی ارسال شده را در کادر مربوطه در صفحه جدید نمایان شده وارد نمایید؛ مشاهده می‌کنید که حساب کاربری ایجاد و درست همانند اکانت فعلی قابل استفاده می‌گردد. حال به منظور مراجعه به دیگر حساب‌های خود کافی است تا مجدداً بر روی کلید منو کلیک کرده و سپس حساب کاربری مدنظر خود را انتخاب نمایید (در مجاورت کلید Add Accounts).

قابلیت معرفی گردیده در نوشته فعلی در حال حاضر تنها محدود به تعداد سه حساب کاربری مجزای از یکدیگر می‌باشد که احتمال افزایش تعداد آن در آینده نیز ممکن است وجود داشته باشد. دریافت اعلان و پیغام‌های اطلاعیه (نوتیفیکیشن) از قالب تمامی حساب‌های کاربری به‌صورت بلادرنگ انجام پذیرفته و تمامی اکانت‌ها با یکدیگر فعال می‌باشند، اما تغییر این رفتار پیش‌فرض نیز از طریق منوی تنظیمات نرم‌افزار امکان‌پذیر است.


مطالب پیشنهادی