بیت‌کوین مجددا در لیست شیوه‌های پرداخت مایکروسافت قرار گرفت
۲۴ام دی ۱۳۹۶ مطالب آپی

غول نرم‌افزار و فناوری جهان، مایکروسافت یک بار دیگر ارز رمزگذاری شده بیت‌کوین را به عنوان یکی از شیوه‌های پرداخت در فروشگاه آنلاین خود پذیرفت. براساس گزارش بلیپینگ کامپیوتر، مایکروسافت به‌طور موقت این شیوه پرداخت را در هفته گذشته از فروشگاه خود برداشته بود.

منابع نزدیک به مایکروسافت اعلام کرده بودند که این اقدام به علت نوسان‌پذیری و کارمزدهای بالای این ارز رمزگذاری شده صورت گرفته است.


بیت‌کوین

اما حالا یکی از سخنگویان ناشناس مایکروسافت تایید کرده که بیت‌کوین بار دیگر به لیست شیوه‌های پرداخت مایکروسافت استور اضافه می‌شود. وی گفته است:


ما این ارز رمزگذاری شده را به عنوان یک شیوه پرداخت مجددا به فروشگاه اضافه کردیم. از این پس کاربران می‌توانند مقادیر کم بیت‌کوین را ردیم کنند.

براساس گزارشات منتشر شده، پلتفرم‌های گیمینگ آنلاینی مانند Steam در اوایل ماه دسامبر سال گذشته، امکان پرداخت با این نوع ارز را حذف کرده بودند. از جمله دلایل اصلی چنین اقداماتی؛ به کارمزد و نوسانات بسیار بالا اشاره شده است.

اگر پیگیر خبرهای ارز رمزگذاری شده بیت‌کوین بوده باشید، احتمالا می‌دانید که ماه گذشته این ارز رمزگذاری شده با یک جهش چشمگیر، به ارزش ۲۰ هزار دلار رسید که یک رکورد جدید نیز محسوب می‌شود. از آن زمان تاکنون، روند نزولی ارزش بیت‌کوین ادامه داشته و تقریبا به ۱۳ هزار دلار رسیده است.

کمپانی مایکروسافت در سال ۲۰۱۴، برای نخستین بارbitcoin  را به عنوان یک روش پرداخت در فروشگاهش به‌کار گرفت. بدین ترتیب کاربران آمریکایی قادر بودند با استفاده از این ارز دیجیتالی و رمزگذاری شده، مواردی مانند اپلیکیشن‌ها، بازی‌ها و ویدیوهای مختلف را در پلتفرم‌های ویندوز، ویندوزفون و ایکس‌باکس خریداری کنند.

منبع: coindesk


مطالب پیشنهادی